w ,

Zaciągu ciąg dalszy. Sławomir Nowak, były minister transportu, będzie budował drogi na Ukrainie!

Sławomir Nowak, były polski minister transportu budownictwa i gospodarki morskiej oraz były szef Gabinetu Politycznego premiera Donalda Tuska objął stery ukraińskiego UKR AVTODOR. To centralny urząd odpowiadający za budowę i remonty dróg krajowych i autostrad u naszego wschodniego sąsiada.

Sławomir Nowak został już przedstawiony przez ministra transportu na posiedzeniu ukraińskiego rządu i został zaakceptowany. „Na razie został czasowo pełniącym obowiązki kierownika UKRAVTODOR, bo taka jest procedura” – podaje RMF FM.

By oficjalnie objąć stanowisko Nowak musi przejść konkurs. Ten jednak jeszcze nie został ogłoszony. Niemniej ostateczne zatwierdzenie kandydatury na to stanowisko wydaje się tylko formalnością. „Konkurs zostanie dopiero ogłoszony, dlatego został pełniącym obowiązki. Po przejściu konkursu zostanie ostatecznie zatwierdzony na to stanowisko” – podała rozgłośnia powołując się na informacje z UKRAVTODOR.

Powierzenie tak ważnego dla przyszłości ukraińskiej infrastruktury drogowej stanowiska Nowakowi ukraińskie władze tłumaczą tym, że „budową dróg zajmować się będzie osoba bezstronna, niepodatna na lokalne wpływy i lobbing”. Niemniej nawet ukraińska prasa nie zapomniała, że nowy (p.o.) szef UKRAVTODOR jest miłośnikiem drogich zegarów

Sławomir Nowak to kolejny Polak zasilający ukraińskie szeregi. Wcześniej Leszek Balcerowicz został szefem zespołu doradców administracji, a pomaga mu były szef MSWiA Jerzy Miller. Szefem kolei ukraińskich jest Wojciech Balczun, były prezes PKP CARGO.

https://www.youtube.com/watch?v=r6RlU5hhERQ

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wojciech Cejrowski: „Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy!”

Partia Kaczyńskiego nadal zdecydowanie prowadzi w sondażach. PSL poza Sejmem