w

Zainteresowanie polskich władz pomogło. Odebrana przez Jugendamt dziewczynka wraca do najbliższych!

Dziewczynka odebrana polskiej matce przez Jugendamt trzy dni po narodzinach, opuści rodzinę zastępczą i wróci do najbliższych – zdecydował na środowej rozprawie sąd w Kirchheim unter Teck nieopodal Stuttgartu.

Postępowanie toczyło się przy aktywnym zainteresowaniu polskich władz – przede wszystkim Ministerstwa Sprawiedliwości. Interweniowali rzecznicy: praw obywatelskich oraz praw dziecka. Na miejscu obecny był polski konsul z Monachium  a także ekipa telewizji publicznej. O pomyślnym finale sprawy poinformował późnym popołudniem na specjalnym briefingu minister Zbigniew Ziobro.

Jak powiedziała reporterka TVP Info, rozprawa dotycząca bulwersującej decyzji niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży Jugendamt trwała dwie godziny – dłużej niż zazwyczaj w podobnych przypadkach. Matka dziewczynki i jej mąż zdołali odeprzeć argumenty urzędników, którzy dowodzili m.in., że naturalni opiekunowie noworodka źle gospodarują pieniędzmi, zaś w ich domu panuje bałagan (przedstawiciele Jugendamt sporządzili swój raport po odwiedzinach mieszkania dokonanych…  w trakcie remontu).

Sąd zdecydował, że w środę o godzinie 17:00 malutka Lenka wróci do matki i jej męża. Rodzinę odwiedzać ma regularnie położna i pracownik socjalny.

Na początku sierpnia trzydniowa wówczas dziewczynka została dosłownie wyrwana z rąk matki. Trafiła do rodziny zastępczej. Zapadła wówczas błyskawiczna decyzja o nadaniu dziecku niemieckiego obywatelstwa.

Za: pch24.pl, gosc.pl/PAP; tvp.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Francuska policja nakazuje zdejmowanie burkini na plażach!

Janusz Korwin-Mikke: „Czy z Korwina się wyrasta?”