Zainteresowanie polskich władz pomogło. Odebrana przez Jugendamt dziewczynka wraca do najbliższych! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Zainteresowanie polskich władz pomogło. Odebrana przez Jugendamt dziewczynka wraca do najbliższych!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dziewczynka odebrana polskiej matce przez Jugendamt trzy dni po narodzinach, opuści rodzinę zastępczą i wróci do najbliższych – zdecydował na środowej rozprawie sąd w Kirchheim unter Teck nieopodal Stuttgartu.

Postępowanie toczyło się przy aktywnym zainteresowaniu polskich władz – przede wszystkim Ministerstwa Sprawiedliwości. Interweniowali rzecznicy: praw obywatelskich oraz praw dziecka. Na miejscu obecny był polski konsul z Monachium  a także ekipa telewizji publicznej. O pomyślnym finale sprawy poinformował późnym popołudniem na specjalnym briefingu minister Zbigniew Ziobro.

Jak powiedziała reporterka TVP Info, rozprawa dotycząca bulwersującej decyzji niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży Jugendamt trwała dwie godziny – dłużej niż zazwyczaj w podobnych przypadkach. Matka dziewczynki i jej mąż zdołali odeprzeć argumenty urzędników, którzy dowodzili m.in., że naturalni opiekunowie noworodka źle gospodarują pieniędzmi, zaś w ich domu panuje bałagan (przedstawiciele Jugendamt sporządzili swój raport po odwiedzinach mieszkania dokonanych…  w trakcie remontu).

Sąd zdecydował, że w środę o godzinie 17:00 malutka Lenka wróci do matki i jej męża. Rodzinę odwiedzać ma regularnie położna i pracownik socjalny.

Na początku sierpnia trzydniowa wówczas dziewczynka została dosłownie wyrwana z rąk matki. Trafiła do rodziny zastępczej. Zapadła wówczas błyskawiczna decyzja o nadaniu dziecku niemieckiego obywatelstwa.

Za: pch24.pl, gosc.pl/PAP; tvp.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy