Zawiadomienie w sprawie profanowania symboli narodowych i religijnych podczas Czarnego Protestu!

0
16806

Działacze ONR złożyli w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez uczestników Czarnego Protestu. Chodzi o sprofanowanie symboli narodowych i religijnych. Przeciwnicy rozwiązań pro-life sięgnęli m.in. po symbole Polski Walczącej oraz krzyż.

Członkowie Obozu Narodowo – Radykalnego złożyli we środę zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwą profanacją symboli religijnych i narodowych podczas Czarnego Protestu – informuje – wprost.pl. Chodzi o „bezprawne przerobienie symbolu Polski Walczącej, a także profanację innych symboli religijnych i narodowych”.

Nie mogliśmy pozostać bierni wobec jawnej i obelżywej profanacji symboli narodowych i religijnych. Złożyliśmy doniesienie do prokuratury – powiedział Tomasz Kalinowski, rzecznik ONR. Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Na zdjęciach z poniedziałkowego Czarnego Protestu uwieczniono przerobione symbole Polski Walczącej, używano przy tym także jednoznacznie kojarzących się haseł, jak np. „macice wyklęte”. Protestujący mieli ze sobą też grafiki z wpisanym w żeńskie narządy płciowe wulgarnym gestem powiązanym z krzyżem.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here