Zbigniew Ziobro: “Musimy zerwać z zasadą, że sędziowie są państwem w państwie, rządzą się sami, bez społecznej kontroli!”

0
3184

Jeśli prezydent Andrzej Duda odrzuci radykalne reformy wymiaru sprawiedliwości, to wywoła poważny kryzys. To już nie będzie spór o taktykę, tylko o nadrzędne dla nas wartości – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Minister Ziobro odniósł się w wywiadzie do zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. – Jak wszyscy zaangażowani w reformę, przyjąłem je ze smutkiem – stwierdził prokurator generalny.

W jego opinii, Polacy czekają na „fundamentalną reformę sadownictwa”. – Musimy zerwać z zasadą, że sędziowie są państwem w państwie, rządzą się sami, bez społecznej kontroli – zaznaczył.

Rozmówca „Gazety Polskiej” uważa, że jeśli prezydent pozostanie wierny wartościom, to może jeszcze odegrać na prawicy decydującą rolę. – Na razie jednak, hamując reformę wymiaru sprawiedliwości, wzbudza duże zaniepokojenie wyborców prawicy – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości uważa, że weto prezydenta „tchnęło nowego ducha” w protesty przeciwników reformy sądownictwa. – Dlatego TVN i inne mainstreamowe media tak bardzo teraz chwalą Andrzeja Dudę – powiedział.

Za: pch24.pl, źródło: Gazeta Polska

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here