w

Zełenski do Polaków: Tylko razem możemy skutecznie obronić wolność i suwerenność [WIDEO]

Fot. Twitter

Wołodymyr Zełenski za pośrednictwem Twittera zwrócił się do Polaków z okazji Święta Wojska Polskiego, które celebrujemy 15 sierpnia. Prezydent Ukrainy zaznaczył, że tylko wspólnymi siłami możemy obronić wolności i suwerenności naszych krajów. Dodał również, że jest przekonany, iż razem będziemy świętować zwycięstwo nad Rosją.

– Drodzy przyjaciele, sojusznicy, bracia – to zaszczyt dla przywódcy każdego państwa móc w ten sposób zwracać się do Polaków. Jestem dumny, że taki apel brzmi najbardziej zasadnie właśnie od państwa ukraińskiego. Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy bronić niepodległości i suwerenności naszych państwa dla przyszłych pokoleń. – powiedział Zełenski.

– Naprawdę jesteśmy razem – jako przyjaciele, sojusznicy i bracia. Walczymy razem. Z pewnością będziemy wspólnie świętować nasze i wasze zwycięstwo w bitwie o wolność i wspólną europejską przyszłość. Dziękuję za wasze historyczne wsparcie. Serdecznie gratuluję z okazji Święta Wojska Polskiego. Z całego serca życzę jednego – jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce. Chwała Ukrainie. – zakończył prezydent Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Romanowski o KE: Próba dogadywania się z bandytami nie ma sensu [WIDEO]

Kałużny o Tusku: Zamiast partii buduje sektę, która wierzy w jego spiski i kłamstwa