w ,

Ziobro do Niemców: “Proponowane przez niemiecką prezydencję rozwiązania są ŁAMANIEM PRAWA”

“Niestety, wychodzi znana z historii duża pewność siebie polityków niemieckich w realizacji własnych interesów kosztem innych państw, też i Polski. Nie chcę uderzać w historyczne tony, ale myślę, że niemieccy politycy powinni mieć na uwadze to, że historia dowodzi, że działali nawet z mandatu demokratycznego, ale w sposób sprzeczny z prawem, który doprowadził do dramatycznych scenariuszy i ciemnych, długich momentów, ciemnej nocy w historii Europy” – ocenił Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas wywiadu w Radiowej Trójce.

W sposób oczywisty proponowane przez niemiecką prezydencję rozwiązania są łamaniem prawa, złamaniem elementarnej kultury współpracy między państwami – takie agresywne narzucanie innym swoich interesów wbrew prawu i wbrew regułom, na które wszyscy się umówiliśmy, też Niemcy” – stwierdził Minister.

Spór o “praworządność”, walką o suwerenność

“Tu nie chodzi o spór z premierem. W polityce bywają różne relacje, czasami szorstkie przyjaźnie, ale tutaj mamy do czynienia z polską racją stanu i niezależnie od tego, czy mogą być różne opinie w różnych sprawach, w trakcie prac rządu mogą być różnice, mamy rząd koalicyjny, pan premier może liczyć na stuprocentowe poparcie Solidarnej Polski, realizując założenia zgodne z polskim interesem, realizując program stanowczego sprzeciwu wobec próby złamania traktatów i narzucenia Polsce rozwiązań, które uderzają w nasze żywotne interesy, zagrażają Polsce jako takiej. Premier Mateusz Morawiecki będzie odwoływał się do weta, gdy zajdzie potrzeba wyrażania sprzeciwu wobec tego rodzaju działań – dodał Ziobro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

“Wałęsa, genów nie oszukasz! Wstyd!” Michał Gzowski trafnie ocenia Jarosława Wałęsę!

Smutny dzień; jednego dnia straciliśmy wielkich patriotów – odeszli aktorka Katarzyna Łaniewska i były poseł Janusz Sanocki