w ,

Zrzucili z murku pijanego 16-latka. Policja pokazała nagranie [WIDEO+18]

Częstochowscy śledczy opublikowali nagranie bezmyślnych zabaw grupy nastolatków. Na filmiku widać, jak odurzony alkoholem 16-latek zostaje zrzucony przez kolegów z betonowego murku. Funkcjonariusze apelują do rodziców o czujność, a do młodzieży o rozwagę.

Z ustaleń policji wynika, że grupa częstochowskich nastolatków spotkała się w sobotę po południu. Był wśród nich 16-latek, który miał pić przyrządzoną przez siebie mieszankę różnych alkoholi.

W pewnym momencie 18-latek objął odurzonego kolegę w pasie i zrzucił z betonowego murku. Jak ustalili śledczy, chłopiec stracił w pewnym momencie przytomność. Jego towarzysze, uważając całe zajście za zabawne, nagrywali je telefonem komórkowym. W ramach dalszej „zabawy” ogolili też nieprzytomnemu 16-latkowi głowę i pomalowali go mazakiem.

Na szczęście okazało się, że pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń. Pomoc przyszła na czas, a podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia. Niewiele jednak brakowało, by doszło do tragedii.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o znęcanie się nad młodszym kolegą. Jeden z nich usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia oraz uszkodzenia ciała 16-latka, a drugi naruszenia jego nietykalności, przy czym czyn ten ma charakter chuligański.

W środę zatrzymano też dwóch 16-latków, którym zarzuca się udział w ogoleniu głowy i pomalowaniu mazakiem kolegi. O ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

MOCNE! Minister Woś MERYTORYCZNIE gasi FAKENEWSY posłanek PO!

Skandaliczne! Takie statki sprzedają w polskim Gdańsku!