w

ⒽⒾⓉ Mieszkowski o Kościuszce: prowadził nieustabilizowane życie erotyczne, dzielił łoże z mężczyznami!

Dilera musi mieć bardzo spoko!

Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o poselskim projekcie uchwały w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki:

Poseł Krzysztof Mieszkowski:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Bardzo serdecznie witam młodych ludzi, którzy są na balkonie. Mnie zawsze interesują ludzie, którzy są bohaterami. Nie interesują mnie jakieś papierowe postaci, które tak naprawdę są wyjęte z rzeczywistości i nic nie mają wspólnego z tą rzeczywistością.
Chciałbym w związku z tym ostrzec posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz ruchu Kukiz’15 przed pochopnym poparciem projektu uchwały o ustanowieniu roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki. Zupełnie nieświadomie możecie państwo uhonorować człowieka, który reprezentował zupełnie obce wam idee. Możecie państwo uhonorować uchodźcę, który wielokrotnie szukał schronienia m.in. w Paryżu, Dreźnie czy za oceanem. Możecie uhonorować człowieka wsławionego w bitwach o niepodległość Ameryki, który po powrocie na polskie ziemie zapewne reprezentował interesy tego rodzącego się obcego imperium. Możecie państwo pochopnie nagrodzić bohatera narodowego, który hołdował ideom równości, wolności, tolerancji i poszanowania prawa, człowieka, który większą część swojego żołdu przeznaczył na wykupienie wolności i edukację ciemnoskórych niewolników amerykańskich. Możecie uhonorować człowieka, który prowadził nieustabilizowane życie erotyczne, romansował z mężatkami, płodził nieślubne dzieci, nie gardził prostytucją, a według niektórych przekazów, nawet ˝dzielił łoże z mężczyznami˝. Możecie państwo wywyższyć zagorzałego antyklerykała, który wielokrotnie podkreślał, że konieczny jest pełny rozdział Kościoła od instytucji państwa, propagując stanowczo jego świeckość, człowieka, który przeciwstawiał się kształceniu młodego pokolenia przez kler katolicki. Możecie uhonorować dowódcę, który nakazał konfiskatę kosztowności i sukna, a nawet dzwonów kościelnych na rzecz insurekcji.
Klub Poselski Nowoczesna oczywiście popiera uchwałę o ustanowieniu roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki. (Oklaski)

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ryszard Legutko obnaża głupotę unijnych urzędników w sprawie #Brexit (WIDEO)

Jan Pospieszalski, prof. Andrzej Nowak i Marcin Wolski komentują #Brexit