w ,

Afera hejterska na szczytach PO! Borys Budka działał w grupie z przestępczym Sokiem z Buraka!

Dziennikarz Marcin Dobski, który obnaża kulisy działania hejterskiego serwisu „Sok z Buraka”, ustalił, że w działalność SokuzBuraka było zaangażowanych wielu prominentnych polityków PO. Niektórzy byli nawet redaktorami i administratorami strony. Dobski dotarł do wpisu posłanki Kingi Gajewskiej z Platformy, który w kwietniu 2018 r. wezwała do rozpowszechniania grafiki uderzającej w rząd.

W innej grupie, we wrześniu 2018 r. ówczesny marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa rozesłał inną grafikę z pytaniami do premiera Mateusza Morawieckiego. W wewnętrznej rozmowie odpowiedział Budka.

Mamy dowód! Sok z Buraka tworzył materiały dla czołowych polityków Platformy Obywatelskiej!

„SokzBuraka okazał się być zapleczem komunikacji w internecie posłów PO. Niby wszyscy o tym wiedzieliśmy, ale brak było dowodów. Od dziś jest inaczej. Przez wiele miesięcy PO kłamała o swoich, jak widać, bezpośrednich związkach z twórcami masowych fejków i hejtu” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

„Za każdym razem, gdy poruszałem ten niewygodny dla PO temat, byłem atakowany przez trolli, a ostatnio moje konferencje były rozbijane przez ich zawodowych zwolenników. Teraz wiemy, czego się bała PO” – ocenił.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Nawet bezobjawowy przebieg choroby może powodować zmiany w płucach, widoczne przy skanowaniu”

Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z epidemią!