w , ,

ATAK W MONACHIUM. Napastnik zabił 9 osób i popełnił samobójstwo

Około godziny 18:00 w największym centrum handlowym na terenie Bawarii doszło do strzelaniny, w której zginęło co najmniej 10 osób. Niemiecka policja ustaliła, że sprawcą ataku w centrum handlowym jest 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego.

Młody mężczyzna zastrzelił dziewięć osób, a potem popełnił samobójstwo. Napastnik miał niemieckie i irańskie obywatelstwo, w Monachium mieszkał co najmniej dwa lata. „Nie możemy jeszcze nic powiedzieć o motywach” – zaznaczył szef policji w Monachium Hubertus Andra.

Na temat liczby ofiar śmiertelnych krążyły z początku sprzeczne informacje. Lokalne media pisały nawet o „wielu” bądź „kilkunastu” zabitych. Policja potwierdziła śmierć 10 osób i odniesienie ran przez kolejne.

ZOBACZ: Posłanka Nowoczesnej: Terroryści i uchodźcy to nie zagrożenie. Są nim ONR-owcy i mowa nienawiści!

Funkcjonariusze odgrodzili teren w dzielnicy Moosach. Władze miasta wstrzymały ruch komunikacji publicznej na zagrożonym obszarze. Ewakuowano dworzec kolejowy. Na miejsce tragicznego zdarzenia dotarła elitarna grupa policyjna. Operacja specjalna ruszyła w całej Bawarii.

Jeden ze świadków mówił o pojedynczym sprawcy, który po zamachu zbiegł w kierunku metra. Później zaczęły docierać wieści, że napastników było kilku. Policja przyznała, że nie wie, gdzie przebywają.

Za: pch24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=fJYd2L89r4E

lewackawywloka

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Zobaczcie jak wygląda kampania polityczna w USA. Mariusz Max Kolonko mówi jak jest!

Historyk dr Ewa Kurek: ekshumację w Jedwabnem wstrzymano, by nie wydała się prawda. Tam nie zabito 1,6 tys. Żydów