Australia walczy z przemytem ludzi. Będzie karać uchodźców dożywotnim zakazem wstępu! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 5 czerwca, 2020

Australia walczy z przemytem ludzi. Będzie karać uchodźców dożywotnim zakazem wstępu!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Władze Australii chcą dożywotnio zakazać wstępu na swoje terytorium tym uchodźcom, którzy docierają do jej wybrzeży korzystając z usług przemytników. Nie będą mogli przyjechać do Australii nawet jako turyści.

Zakaz ma dotknąć między innymi uchodźców przebywających w australijskich obozach dla imigrantów położonych poza granicami tego kraju. – Musi być jasne, że bramy Australii są zamknięte dla tych, którzy przybywają tu z pomocą przemytników jako uchodźcy na łodziach – powiedział australijski premier Malcolm Turnbull. Jak dodał, osoby korzystające z usług przemytników nie będą mogły przybyć do Australii już nigdy w życiu, nawet w celach turystycznych czy biznesowych.

Turnbull podkreślił, że jego kraj chce wystosować do wszystkich potencjalnych imigrantów jasny przekaz: Australia nie będzie przyjmować żadnych uchodźców przypływających do niej łodziami.  Jak zaznaczył polityk, nie można bagatelizować działalności przemytników ludzi, którzy w jego ocenie są „najgorszymi kryminalistami”. Turnbull dodał, że jego rząd wkrótce przedłoży odpowiednią ustawę w parlamencie.

Australijscy dziennikarze pobici przez islamskich imigrantów w Szwecji! WIDEO!

Nie wydaje się, by władze miały większy problem z realizacją swojego zamiaru. W niższej izbie parlamentu popierający rząd konserwatyści mają wystarczającą przewagę. W izbie wyższej są zmuszeni do współpracy z opozycją, ale w tym akurat wypadku mogą liczyć na głosy wyraziście prawicowego ugrupowania Jeden Naród (One Nation), które inicjatywę Turnbulla przyjęło z wielkim entuzjazmem.

Obecnie Australijczycy odsyłają wszystkich uchodźców docierających do brzegów ich kraju albo do ich ojczyzny, albo do obozów dla imigrantów na pobliskich wyspach – Manus należącej do Papui-Nowej Gwinei lub też do wyspiarskiego państewka Nauru. Praktyka ta jest jednak coraz trudniejsza, bo w połowie sierpnia Sąd Najwyższy Papui-Nowej Gwinei orzekł, że funkcjonowanie australijskiego obozu jest sprzeczne z papuańską konstytucją. Australia zapowiedziała w odpowiedzi, że obóz na wyspie Manus wkrótce zamknie. Z kolei uchodźcom przebywającym w Nauru zaproponowano dobrowolny transport do Kambodży, na co jednak żaden z nich nie chce się zgodzić.

Władze Australii są przy tym krytykowane za złe warunki panujące w obu obozach. Organizacje pozarządowe zajmujące się tzw. prawami człowieka mówią między innymi o gwałtach i molestowaniu dzieci.

Najmłodsi mają jednak zostać wyłączeni spod najnowszego australijskiego prawa, co umożliwi udzielenie im pomocy. Dodatkowo ministerstwo spraw zagranicznych uzyska też prerogatywy umożliwiające zastosowanie w szczególnych wypadkach innych rozwiązań, niż bezwzględne odesłanie uchodźcy.

Za: pch24.pl, Źródło: sueddeutsche.de

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,130FaniLubię
17,914ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy