CHORE! Rzepliński pobrał 150 tys. zł ekwiwalentu urlopowego! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

CHORE! Rzepliński pobrał 150 tys. zł ekwiwalentu urlopowego!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Julia Przyłębska, nowa prezes Trybunału Konstytucyjnego, zwróciła się do sędziów TK o wykorzystanie zaległych dni urlopowych. Jak podaje portal tvp.info, przed odejściem z Trybunału, prof. Andrzej Rzepliński nie wykorzystał urlopu. Kosztowało to Skarb Państwa ponad 150 tys. zł.

Identycznie wygląda sytuacja wiceprezesa TK, Stanisław Biernat. Tutaj ekwiwalent urlopowy może wynieść ok. 120 tys. złotych.

Pod koniec 2016 r. Państwowa Inspekcja Pracy odbyła kontrolę w Trybunale Konstytucyjnym, po której zalecono, żeby niewykorzystany odpoczynek z danego roku wykorzystać w formie urlopu do września roku następnego. W innym wypadku prezesowi TK może grozić kara finansowa.

ZOBACZ: Andrzej Rzepliński ukrywa morderców ks. Jerzego Popiełuszki?! Zobacz sejmowy stenogram z 2005 roku!

Nie zastosował się to tego prezes TK, Andrzej Rzepliński. Dni wolnych nie wykorzystał i otrzymał ekwiwalent urlopowy w wysokości ponad 150 tys. złotych. Kadencja wiceprezesa Biernata mija 26 czerwca tego roku. Jeśli nie skorzysta z blisko 100 dni urlopowych, to otrzyma 120 tysięcy złotych.

Do sędziów zaapelowała aktualna prezes Julia Przyłębska, która zwróciła się do sędziów o wykorzystanie urlopów.

Informacja za: telewizjarepublika.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,651FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy