w , ,

Dostają zasiłki, a i tak wyjeżdżają na Zachód. Niemcy zwracają Litwie uchodźców!

Niemiecki Urząd do spraw migracji przekazał władzom Litwy Syryjczyka, który ma tam status uchodźcy, a przebywał na terytorium Niemiec. Zdaniem organizacji pozarządowych zajmujących się migrantami, prawdopodobnie jest to początek większego procesu odsyłania migrantów z Niemiec do krajów europejskich, w których otrzymali oni status uchodźcy, ale tam nie zamieszkali. 

Zgodnie z porozumieniem  z Unią Europejską Litwa zgodziła się przyjąć 1105 uchodźców. Planuje tego dokonać do września 2017 roku, przyjmując kilkudziesięciu uchodźców miesięcznie. Według danych litewskiego Departamentu Migracji, do tej pory, do kraju naszego północno – wschodniego sąsiada trafiło 262 uchodźców, ale zaledwie kilkunastu z nich zamieszkało na terenach Litwy. Natomiast prawie 180 uchodźców już wyjechało do innych państw, głównie zachodnioeuropejskich.

ZOBACZ: WAŻNA deklaracja ministra Błaszczaka! Polska NIE PRZYJMIE imigrantów z Bliskiego Wschodu!

Obecnie uchodźcy na Litwie w okresie przeznaczonym na osiedlenie otrzymują 71 euro miesięcznie na drobne wydatki. Po przeniesieniu na tereny samorządów trójosobowej rodzinie przysługuje 408 euro, dwuosobowej – 306 euro miesięcznie, osoba samotna, co miesiąc otrzymuje 204 euro. Jeżeli rodzina liczy więcej niż trzy osoby, na każdą następną osobę wypłacane jest dodatkowo 51 euro. Świadczenia wypłacane są przez rok, z tym że po upływie sześciu miesięcy zmniejsza się je o połowę. Uchodźcom przysługuje także jednorazowa zapomoga na osiedlenie – 204 euro na osobę dorosłą i 102 euro na dziecko. Po opuszczeniu Litwy przez uchodźcę traci on wszystkie te zasiłki.

Za: pch24.pl, źródło – L24.lt

Parodia! Syryjczycy sprowadzeni do Polski domagają się uchylenia decyzji o nadaniu im statusu uchodźców bo nie mogą przez to otrzymywać socjalu w Niemczech!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Małe firmy staną na nogi. Te najmniej zarabiające zapłacą niższe podatki

To musi być prawdziwa miłość! Proimigracyjna aktywistka wyszła za podopiecznego.