Franciszek zaprosił 20 więźniów na kolację. Dwóch skorzystało z okazji i dało nogę! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Franciszek zaprosił 20 więźniów na kolację. Dwóch skorzystało z okazji i dało nogę!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dwaj więźniowie osadzeni w zakładzie karnym koło włoskiej Modeny nie musieli kopać tunelu, żeby wydostać się na wolność. Wykorzystali zaproszenie na Obiad Solidarności z papieżem Franciszkiem. Zbiegowie są poszukiwani przez policję.

Do incydentu doszło 1 października. Grupa 20 więźniów z zakładu karnego w Castelfranco Emilia koło Modeny wzięła udział w Obiedzie Solidarności w bazylice bazyliki św. Petroniusza w Bolonii. Oprócz nich w obiedzie wzięło udział około tysiąca osób – bezdomnych i podopiecznych miejscowej Caritas oraz innych organizacji dobroczynnych.

Dwóch więźniów wykorzystało zamieszanie i przepadło bez wieści. Choć do incydentu doszło niemal dwa tygodnie temu, dopiero teraz media o nim informują. Zwracają uwagę, że policja utrzymywała zdarzenie w tajemnicy, a nawet niechętnie udziela informacji na temat zbiegów i szczegółów ich ucieczki.

Dziennik „Il Tempo” wskazuje, że zbiegowie to uzależnieni od narkotyków mężczyźni z Neapolu, którzy byli przetrzymywani w więziennej klinice. W ramach nagrody mieli nie tylko uczestniczyć w posiłku, ale przede wszystkim pomagać przy rozdawaniu jedzenia. Wcześniej już brali udział w podobnych uroczystościach.

Organizatorem Obiadu Solidarności w bolońskiej bazylice była kuria biskupia. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak kuria została nawiedzona przez policję.

Za: Aleteia.org, KAI, tvp.info

Papież Franciszek osobiście powitał grupę około 50 imigrantów, którzy przybyli na plac św. Piotra

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,651FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy