Iran: za przyjęcie sakramentu Komunii Świętej chrześcijanie ukarani na 80 uderzeń batem - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Iran: za przyjęcie sakramentu Komunii Świętej chrześcijanie ukarani na 80 uderzeń batem

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Trzech irańskich chrześcijan z miasta Rasht na północy kraju skazanych zostało na karę 80 uderzeń batem. Szariacki sąd w Teheranie zdecydował, że będzie to egzekucja publiczna. Wina? Uczestnictwo w Mszy św.

Poza uczestnictwem w nielegalnej Mszy Św. w prywatnym domu-kościele, oskarżono ich także o spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania Komunii Św. Zanim doszło do wyroku, irańscy chrześcijanie spędzili wiele tygodni w domowym areszcie.

Agenci służb specjalnych przeszukali także zamieniony częściowo w kościół dom księdza Josefa Nadarchaniego. Duchowny został aresztowany.

Niezwykle surowa kara, jaką są uderzenia ciężkim batem to od lat popularny w Islamskiej Republice Iranu sposób wymierzania kary. Jak informują media zachodnie, poddawani takiej karze już po 8 uderzeniu batem tracą przytomność! Miesiąc temu za podobne wykroczenie, mieszkańcy miasta Ganaweh na głównym placu musieli być świadkami kary 93 uderzeń batem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dżihadyści państwa islamskiego ścięli Syryjczyka oskarżonego o „szydzenie z islamu”! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

W większości tego typu przypadków adwokaci oskarżonych odwołują się, ale jak nietrudno się domyślić ich starania nie przynoszą żadnych efektów. Od początku roku, w Iranie aresztowano co najmniej 108 chrześcijan. Za przekonania religijne aż 90 z nich bito w miejscu publicznym.

Dziś liczba chrześcijan w Islamskiej Republice Iranu nie przekracza 1 proc. ogółu ludności. To głównie środowiska asyryjskie (asyro-chaldejskie) i ormiańskie – łącznie około 300 tysięcy wiernych.

 Za: pch24.pl, źródło: sedmitza.ru

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,164FaniLubię
17,897ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy