w , ,

Iran: za przyjęcie sakramentu Komunii Świętej chrześcijanie ukarani na 80 uderzeń batem

Trzech irańskich chrześcijan z miasta Rasht na północy kraju skazanych zostało na karę 80 uderzeń batem. Szariacki sąd w Teheranie zdecydował, że będzie to egzekucja publiczna. Wina? Uczestnictwo w Mszy św.

Poza uczestnictwem w nielegalnej Mszy Św. w prywatnym domu-kościele, oskarżono ich także o spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania Komunii Św. Zanim doszło do wyroku, irańscy chrześcijanie spędzili wiele tygodni w domowym areszcie.

Agenci służb specjalnych przeszukali także zamieniony częściowo w kościół dom księdza Josefa Nadarchaniego. Duchowny został aresztowany.

Niezwykle surowa kara, jaką są uderzenia ciężkim batem to od lat popularny w Islamskiej Republice Iranu sposób wymierzania kary. Jak informują media zachodnie, poddawani takiej karze już po 8 uderzeniu batem tracą przytomność! Miesiąc temu za podobne wykroczenie, mieszkańcy miasta Ganaweh na głównym placu musieli być świadkami kary 93 uderzeń batem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dżihadyści państwa islamskiego ścięli Syryjczyka oskarżonego o „szydzenie z islamu”! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

W większości tego typu przypadków adwokaci oskarżonych odwołują się, ale jak nietrudno się domyślić ich starania nie przynoszą żadnych efektów. Od początku roku, w Iranie aresztowano co najmniej 108 chrześcijan. Za przekonania religijne aż 90 z nich bito w miejscu publicznym.

Dziś liczba chrześcijan w Islamskiej Republice Iranu nie przekracza 1 proc. ogółu ludności. To głównie środowiska asyryjskie (asyro-chaldejskie) i ormiańskie – łącznie około 300 tysięcy wiernych.

 Za: pch24.pl, źródło: sedmitza.ru

https://www.youtube.com/watch?v=7dctCeybcqo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Najbrutalniejsze Tortury i Metody Egzekucji UPA na Polakach

Listonosz nie może kontrolować, czy mamy sprzęt RTV – minister potwierdza stanowisko RPO!