w ,

Kolejne zmiany w szkołach! Wraca opieka medyczna. Opieka stomatologiczna dla wszystkich dzieci

W ciągu miesiąca minister Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół – oświadczyła we wtorek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: „Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy pan minister (zdrowia – PAP) Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował.

Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole”. Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. „Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły (dzieci – PAP) wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie” – zaznaczyła Zalewska.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Wiceminister edukacji Maciej KOPEĆ obala KŁAMSTWA totalnej opozycji dotyczące REFORMY EDUKACJI! [WIDEO]

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

TAK JEST ZA HGW W WARSZAWIE! Tysiąc metrów kwadratowych gruntu przy Placu Zbawiciela za 2 tysiące złotych

Grzegorz Braun: nie powtórzmy błędu z 1939 roku i nie dajmy wciągnąć się w wojnę