Posiedzenie nr 8 w dniu 13-01-2016 (1. dzień obrad)

1. punkt porządku dziennego:

Informacja prezesa Rady Ministrów na temat sytuacji międzynarodowej Polski i jej polityki zagranicznej, dotyczących wzajemnych relacji Polski z Unią Europejską.

Poseł Marek Jakubiak:

Szanowny Panie Marszałku! Pani Premier! Panie Posłanki! Panowie Posłowie! W imieniu klubu Kukiz’15 pragniemy podziękować za wczorajsze spotkanie, które udowodniło, że można rozmawiać konstruktywnie nawet na tematy drażliwe. (Oklaski) Chcę powiedzieć tutaj w tym momencie, że wystąpienie mojego poprzednika…

(Głos z sali: Było bardzo dobre.)

(Poseł Sławomir Nitras: Antysemita chwali…)

…w ogóle unieważniło całe to zdanie. Jak bańka mydlana. Nie poznaję człowieka. Musi pan, panie pośle, uważać, co pan je. (Oklaski) Wczoraj pan był potulny, mówił pan merytorycznie i tak naprawdę byłem bardzo dumny z tego, że siedzę wśród ludzi, dla których Rzeczpospolita jest najwyższym dobrem. (Oklaski)

Jesteśmy zdania, że każdy polityk – niezależnie od opcji politycznej, od tego, czy teraz to jest Platforma, czy wcześniej Prawo i Sprawiedliwość – wzywający kraje ościenne do jakiejkolwiek reakcji, jeżeli chodzi o wewnętrzne sprawy Polski, działa przeciwko polskiej racji stanu. (Oklaski)

Klub Kukiz’15 z całą mocą podkreśla, że w stosunkach międzynarodowych rząd Rzeczypospolitej Polskiej powinien prowadzić politykę podniesionej głowy. (Oklaski)

Szanowni Państwo! Nie mamy absolutnie żadnego powodu, aby pozwalać na traktowanie nas jako Europejczyków gorszego sortu. (Oklaski) Nie mamy takiego powodu. Naród polski swoją dumną historią niejednokrotnie udowodnił, że określenia typu: wolność, suwerenność, niezależność czy też inne określenia tego typu są synonimem polskości. To Polacy uczyli Europę demokracji, wprowadzając Konstytucję 3 maja. Musimy o tym głośno mówić, bo dziś wiemy na pewno, że za nas tego nikt nie powie. Pierwszy tydzień stycznia daje nam pełne prawo twierdzić, że to Niemcy mają problem z wolnością słowa i szacunkiem dla swoich obywateli. (Oklaski)

(Głos z sali: Brawo!)

Dlatego stanowczo się sprzeciwiamy jakiejkolwiek ingerencji w nasze sprawy ze strony państw ościennych. W szczególności mówię do tego państwa, które historycznie ma sobie tak wiele do zarzucenia. (Oklaski)

Mamy pełną świadomość tego, że problematyka, o której mówią nasi zachodni partnerzy, sugerując, że w Polsce ginie demokracja… że tym stwierdzeniem ukrywają prawdziwe problemy Europy, z którymi sami nie mogą sobie poradzić. Tym problemem jest imigracja. (Oklaski) Partykularne interesy Niemiec spowodowały największy kryzys imigracyjny w historii Europy i to jest główna przyczyna problemów zjednoczonej Europy. (Oklaski)

Oświadczenie pana Schulza, sprowadzające polskie procesy demokratyczne do określenia ˝putinizacja˝, jest w naszym przekonaniu dowodem na to, że pan Schulz nie ma pojęcia o tym, czym jest Polska dla Europy. Wygląda na to, że pan Schulz nie ma również pojęcia, jak powinna wyglądać demokracja, i – co najważniejsze i co tak naprawdę wzbudza w nas niepokój – nie ma pojęcia o tym, czym naprawdę jest putinizacja. Wydaje się, że polityk na tym stanowisku powinien wiedzieć, że w Rosji dziennikarze giną na ulicach Moskwy. (Oklaski)

Przy okazji należy nadmienić, że zdajemy sobie sprawę, iż w relacjach z Polską Niemcom wcale nie chodzi o szczytne idee, ale jedynie o interesy gospodarcze na terenie Polski i gigantyczne zyski transferowane z naszego kraju. (Oklaski)

(Głos z sali: Tak jest.)

Wreszcie to trzeba powiedzieć. Można spokojnie stwierdzić, że niemieckie interesy istnieją praktycznie w każdej dziedzinie życia gospodarczego w Polsce. I tu mamy jako Kukiz’15 przesłanie dla Niemców. Nie lękajcie się!

(Głos z sali: Lepiej nie.)

Jeśli będziecie płacić podatki w Polsce, to tylko takie, jakie płacą Polacy.

Jesteśmy narodem, który szanuje swoich sąsiadów i ich historię. Tego samego oczekujemy od nich. Nie życzymy sobie wtrącania się w sprawy polskie bez względu na intencje. O stan naszej demokracji zadbamy sami i nie potrzebujemy żadnej bratniej pomocy. (Oklaski)

(Głos z sali: Brawo!)

Już raz takiej bratniej pomocy nam udzielono.

Do rządzących na koniec tej wypowiedzi. Odwagi! Jesteśmy zdania, że powinniście wycofać się z zobowiązań rządu Ewy Kopacz na temat przyjmowania imigrantów. (Oklaski) Nie lękajcie się również i nie przyjmujcie żadnych imigrantów.

(Głos z sali: Nie lękajcie się, zróbcie to.)

To są interesy niemieckie. Niech sobie teraz sami z tym dadzą radę. Dziękuję.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here