w , ,

Niemcy: wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Plaga przestępczości wśród „uchodźców”

Badanie przeprowadzone na zlecenie niemieckiego rządu nie pozostawia wątpliwości: tzw. uchodźcy popełniają w Niemczech o wiele więcej przestępstw z użyciem przemocy niż rodowici Niemcy.

Kryminolodzy Dirk Baier, Christian Pfeiffer i Sören Kliem przeprowadzili na zlecenie Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny i Młodzieży badanie na temat skali przestępczości z użyciem przemocy wśród imigrantów. Badanie przeprowadzono na przykładzie Dolnej Saksonii.

Najczęściej przestępstwa z użyciem przemocy popełniają azylanci z Maroka, Algierii i Tunezji. W roku 2016 stanowili zaledwie 0,9 proc. zarejestrowanych w landzie uchodźców, ale w 17,1 proc. spraw byli podejrzanymi. Statystycznie rzadziej od nich przemocy dopuszczają się migranci z Syrii, Iraku i Afganistanu, i tak jednak górują wyraźnie nad rodowitymi Niemcami.

Plaga przestępczości w Niemczech. Obywatele ze strachu kupują broń odstraszającą

W roku 2012 w Dolnej Saksonii policja wyjaśniła 15 990 przestępstw z użyciem przemocy. Niemcy odpowiadali za 13 309 z nich, a uchodźcy za 478. W roku 2016 wyjaśniono 15 716 przestępstw, ale tylko w 11 148 przypadkach ich sprawcami byli Niemcy, a w aż 2091 – uchodźcy.

W Dolnej Saksonii mieszka niespełna 8 mln osób. Uchodźcy to nieco ponad 100 tysięcy, a zatem mniej niż 1,5 proc. ludności. Więcej azylantów jest w Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Nadrenii Północnej-Westfalii.

Autorzy dochodzą do wniosku, że za poziom przestępczości wśród uchodźców odpowiada w dużej mierze agresywna kultura „macho” dominująca w ich krajach pochodzenia. Dotyczy to zarówno krajów bałkańskich i Turcji, jak i bliskowschodnich oraz afrykańskich państw muzułmańskich. Innymi czynnikami kryminogennymi mają być poczucie wykluczenia, brak perspektyw i niepewna przyszłość.

Remedium, jakie proponują autorzy badania, to… jeszcze więcej uchodźców. Część migrantów nie ma dziś możliwości sprowadzenia do Niemiec członków swojej rodziny i to ma odpowiadać w pewnym stopniu za ich frustrację skutkującą gotowością do przemocy. Zgoda na łączenie rodzin miałaby więc pomóc w lepszej i szybszej integracji z niemieckim społeczeństwem.

Źródło: sueddeutsche.de, welt.de

Z odrażającą seksualną przestępczością nie wystarczy walczyć, trzeba jej także zapobiegać. Rusza rejestr pedofilów!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Litwa idzie w ślady Polski! Wprowadzają świadczenia na dzieci na wzór polskiego programu 500 Plus

Francuscy policjanci domagają się surowego traktowania sprawców napaści. Jak dotychczas, ci są niemal bezkarni…