Niemcy: wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Plaga przestępczości wśród „uchodźców” - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Niemcy: wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Plaga przestępczości wśród „uchodźców”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Badanie przeprowadzone na zlecenie niemieckiego rządu nie pozostawia wątpliwości: tzw. uchodźcy popełniają w Niemczech o wiele więcej przestępstw z użyciem przemocy niż rodowici Niemcy.

Kryminolodzy Dirk Baier, Christian Pfeiffer i Sören Kliem przeprowadzili na zlecenie Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny i Młodzieży badanie na temat skali przestępczości z użyciem przemocy wśród imigrantów. Badanie przeprowadzono na przykładzie Dolnej Saksonii.

Najczęściej przestępstwa z użyciem przemocy popełniają azylanci z Maroka, Algierii i Tunezji. W roku 2016 stanowili zaledwie 0,9 proc. zarejestrowanych w landzie uchodźców, ale w 17,1 proc. spraw byli podejrzanymi. Statystycznie rzadziej od nich przemocy dopuszczają się migranci z Syrii, Iraku i Afganistanu, i tak jednak górują wyraźnie nad rodowitymi Niemcami.

Plaga przestępczości w Niemczech. Obywatele ze strachu kupują broń odstraszającą

W roku 2012 w Dolnej Saksonii policja wyjaśniła 15 990 przestępstw z użyciem przemocy. Niemcy odpowiadali za 13 309 z nich, a uchodźcy za 478. W roku 2016 wyjaśniono 15 716 przestępstw, ale tylko w 11 148 przypadkach ich sprawcami byli Niemcy, a w aż 2091 – uchodźcy.

W Dolnej Saksonii mieszka niespełna 8 mln osób. Uchodźcy to nieco ponad 100 tysięcy, a zatem mniej niż 1,5 proc. ludności. Więcej azylantów jest w Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Nadrenii Północnej-Westfalii.

Autorzy dochodzą do wniosku, że za poziom przestępczości wśród uchodźców odpowiada w dużej mierze agresywna kultura „macho” dominująca w ich krajach pochodzenia. Dotyczy to zarówno krajów bałkańskich i Turcji, jak i bliskowschodnich oraz afrykańskich państw muzułmańskich. Innymi czynnikami kryminogennymi mają być poczucie wykluczenia, brak perspektyw i niepewna przyszłość.

Remedium, jakie proponują autorzy badania, to… jeszcze więcej uchodźców. Część migrantów nie ma dziś możliwości sprowadzenia do Niemiec członków swojej rodziny i to ma odpowiadać w pewnym stopniu za ich frustrację skutkującą gotowością do przemocy. Zgoda na łączenie rodzin miałaby więc pomóc w lepszej i szybszej integracji z niemieckim społeczeństwem.

Źródło: sueddeutsche.de, welt.de

Z odrażającą seksualną przestępczością nie wystarczy walczyć, trzeba jej także zapobiegać. Rusza rejestr pedofilów!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,228FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy