Niemiecki publicysta katolicki o Martinie Schulzu: chce zmienić szkoły w centra gender-indoktrynacji - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Niemiecki publicysta katolicki o Martinie Schulzu: chce zmienić szkoły w centra gender-indoktrynacji

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kandydat na niemieckiego kanclerza Martin Schulz wespół z lewicową minister ogłosił „sojusz na rzecz edukacji”, który w ocenie katolickiego działacza i publicysty Mathiasa von Gersdorff sprowadza się do prostego planu: odebrać rodzicom władzę rodzicielską, a szkoły przekształcić w placówki ideologicznej indoktrynacji.

W praktyce plan miałby oznaczać większe zaangażowanie rządu federalnego w kształtowanie szkolnictwa, co dziś jest wyłączną prerogatywą władz poszczególnych landów. Socjaldemokracja chciałaby jednak z tym skończyć: państwo miałoby dofinansować edukację około 12 miliardami euro, w zamian jednak zyskując większe pole manewru.

„Taka centralizacja oświaty musiałaby mieć fatalne konsekwencje dla rodziców obawiających się indoktrynacji ich dzieci w szkołach. Dla SPD z ich ulubionym partnerem, Zielonymi, polityka szkolna jest praktycznie tym samym, co polityka społeczna. Dla obu partii szkoła to w pierwszym rzędzie narzędzie przekształcania społeczeństwa odpowiednio do socjalistycznych i lewicowo-zielonych wyobrażeń” – ocenia Gersdorff.

Według Schulza problemem Europy są rządy Polski i Węgier a nie postępująca islamizacja!

„Gdyby doszło do takiej centralizacji, to szkoły zostałyby przekształcone w placówki genderowej indoktrynacji, choć dziś wprost trudno to sobie wyobrazić” – dodaje autor.

Publicysta zauważa, że już teraz lewicowe władze próbują wplatać do programów szkolnych elementy ideologii gender, ale jako że dzieje się to wyłącznie na poziomie landowym, rodzice mogą z tym dość skutecznie walczyć. „Rozporządzenia z Berlina miałyby inny kaliber i wymagałyby [od rodziców] wyższego poziomu zorganizowania” – pisze.

Powołując się na artykuł z centrowej „Frankfuter Allgemeine Zeitung” Gersdorff zauważa też, że centralizacja oświaty oznaczałaby w praktyce podważenie fundamentalnej prerogatywy landtagów, a poprzez to – stawiałaby pod znakiem zapytania sens ich istnienia.

Publicysta wskazuje wreszcie, że po przejęciu władzy przez lewicę rodzice chcący chronić swoje dzieci przed „tęczową” indoktrynacją nie mieliby już praktycznie żadnego wyjścia; niewiele pomogłoby nawet posyłanie potomstwa do szkół prywatnych bo i przeciw nim SPD zastosowałaby z pewnością represje, grożąc na przykład odcięciem finansowania.

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogpost.de, pch24.pl

Po zwycięstwie Schulza Niemcy czeka korekta polityki gospodarczej

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy