w ,

Owsiak publikuje nieprawdę o Ministerstwie Obrony Narodowej! Nawet w obliczu epidemii usilnie atakuje rządzących!

Z MON-em nie polecimy – tytułuje swój wpis na Facebooku Jerzy Owsiak, lider WOŚP. Większość jego zwolenników na tym skończy czytanie wpisu, nie zobaczy zdania strony przeciwnej, polubi wpis, udostępni go i będzie wielce oburzona jak to rząd biednego Owsiaka atakuje. Tak się rodzą klasyczne fake newsy. 

„Przypominam – tydzień temu zgłosiliśmy się do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o przewiezienie z Chin do Warszawy zakupionych przez Fundację WOŚP artykułów medycznych w ramach natowskiego limitu SALIS. Zależało nam, aby lot odbył się jak najszybciej i jednocześnie, by korzystając z takiego limitu – nie ponosić dodatkowych kosztów transportu. W pierwszej chwili Ministerstwo Obrony Narodowej zareagowało pozytywnie, otrzymaliśmy termin wylotu z Chin w przedziale 7,8,9 kwietnia. Wydawało się, że całą sprawę bardzo sprawnie podejmują kolejne osoby: od dyrektora MON poprzez oficerów odpowiedzialnych za logistykę. Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko – w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano” – pisze na swoim Facebooku Jerzy Owsiak.

Z MON-em nie polecimy Przypominam – tydzień temu zgłosiliśmy się do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 30 marca 2020

WOŚP jeszcze dobrze nie pomógł ale już zdążył się pochwalić pomocą na banerach:

https://twitter.com/kuleta_radek/status/1244939710402830336

Jak było w rzeczywistości?

Oświadczenie Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka: „W ubiegły piątek, w godzinach wieczornych, precyzyjnie poinformowałem przedstawiciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o wszystkich możliwych sposobach wsparcia i procedurach, które towarzyszą operacji logistycznej związanej z transportem asortymentu medycznego z Chin. W odpowiedzi uzyskałem informację o potrzebie skonsultowania propozycji wewnątrz WOŚP jednak do dziś żaden pracownik lub wolontariusz organizacji nie wrócił do KPRM z decyzją władz Fundacji”

Polski rząd wyraża pełną gotowość i chęć udzielenia niezbędnego wsparcia wszystkim podmiotom uzupełniającym centralny system dystrybucji Ministerstwa Zdrowia, a tym samym kierującym swoją pomoc do najbardziej potrzebujących ośrodków, szpitali i służb medycznych, których pracownicy każdego dnia walczą z szerzącą się pandemią. Wszystkich obowiązują jednakowe zasady – w ich granicach z chęcią pomożemy każdej organizacji, w tym Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Każdy podmiot z kręgu administracji rządowej i samorządowej, organizacja pozarządowa i podmiot z sektora biznesowego jest zaproszony do uczestnictwa w „powietrznym moście pomocy”, jaki realizujemy poprzez lotnictwo wojskowe i cywilne. Nie ma żadnych przeszkód w realizowaniu transportu środków i wyposażenia dla placówek służby zdrowia w Polsce. Nie stawiamy nikomu jakichkolwiek ponadstandardowych wymagań czy też szczególnych warunków.

Pozostajemy gotowi do realizacji transportu asortymentu medycznego zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i dziś podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z władzami Fundacji. W związku z ich niepowodzeniem oczekujemy na pilny kontakt ze strony WOŚP.

Przed nami trudne miesiące, które są dla nas wszystkich – ogromnym wyzwaniem i egzaminem z odpowiedzialności i rozwagi. Za wszelką cenę staramy się zminimalizować wpływ epidemii na życie milionów polskich rodzin.

Z koronawirusem wygramy tylko wspólnie i solidarnie. W jego obliczu wszyscy są równi.

PRAWDĄ MIĘDZY OCZY: ile respiratorów możliwych do wykorzystania w walce z koronawirusem zakupił WOŚP?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Unia Europejska zawiodła kraje południa”

Skurwys**stwo! Zagraniczne hipermarkety wykupują płyn do dezynfekcji Orlenu i sprzedają go po zawyżonych cenach!