w

Pamiętacie lewaków wylewających Ciechana? Muszą zapłacić 5000 PLN na Muzeum Powstania Warszawskiego!

5 tys. złotych na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego i przeprosiny na Facebooku – w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie powództwa Browarów Ciechan przeciwko prowadzącej warszawskie Wrzenie Świata Fundacji Instytut Reportażu.

We wrześniu 2014 roku, piwo produkowane w browarach Jakubiaka postanowiły bojkotować niektóre kluby i kawiarnie. Część z nich pozbyła się zapasów wylewając piwo na ulice. Powodem całego zamierzania był komentarz Marka Jakubiaka na temat Dariusza Michalczewskiego i jego poparcia dla organizacji LGTB.

Wówczas w całej Polsce ruszyła wielka akcja środowisk patriotycznych: „Od dziś piję tylko Ciechana”. Marka stała się popularna, dwa lata temu próżno było jej szukać np. w żabkach. Ciechan stał się jednym z pierwszych polskich produktów, które kupując mamy świadomość, że wspieramy polskiego przedsiębiorcę, którego znamy i z którego poglądami się identyfikujemy. Sam Marek Jakubiak zyskał uznanie na prawej stronie sceny politycznej, został posłem a jego sejmowe wypowiedzi należą na jednych z najbardziej merytorycznych:

Ba, powiem szczerze, że do dnia dzisiejszego wybierając piwo najczęściej biorę Ciechana. Dwa lata temu wrzuciłem na bloga przepisy z wykorzystaniem tegoż piwa: Miodowe Pierogi z Piwa Ciechan –  Golonka w piwie miodowym

Po Marszu Niepodległości z panem Markiem:

Pozdrawiam z Ciechan na Forsal :)

Opublikowany przez Prawicowy Internet na 11 listopad 2015

 

Nasza racja zwycięża – informują Browary Regionalne Jakubiak. Sąd uznał za zasadne roszczenia Browarów Regionalnych Jakubiak oraz Piw Regionów wobec Fundacji Instytut Reportażu, która publicznie wylewała piwo Ciechan i wzywała do jego bojkotu. 21 marca 2016 r. zapadł wyrok w sprawie założonej przez spółki: Piwa Regionów oraz Browary Regionalne Jakubiak przeciwko Fundacji Instytut Reportażu. Sąd uważa, że bojkoty konsumenckie są dopuszczalne, ale każdy bojkot społeczny ma swój cel. Najczęściej taki, żeby firma zmieniła swoje postępowanie. W działaniach Fundacji Instytut Reportażu sąd nie dopatrzył się celu”

Sam Marek Jakubiak tak skomentował wyrok:

Pamiętacie tą butę i uśmiech na zdjęciach? Właśnie przegrali proces.Mają zapłacić 5000 zł na Muzeum Powstania…

Opublikowany przez Marek Jakubiak na 22 marca 2016

A tutaj wideo przypomnienie o całej sytuacji:

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Robert Winnicki: świetna przemowa o polityce zagranicznej względem Syrii

Holenderski nauczyciel: muzułmańskie dzieci cieszą się z zamachów w Brukseli! Policja już go pouczyła aby nie mówić prawdy!