PAŃSTWO KONTRA OBYWATEL! Służby celne zniszczyły wiejski jarmark, starszym ludziom zarekwirowano domowe nalewki - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

PAŃSTWO KONTRA OBYWATEL! Służby celne zniszczyły wiejski jarmark, starszym ludziom zarekwirowano domowe nalewki

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zamiast skupiać się na wielkich korporacjach, dla których agresywne optymalizacje podatkowe (kosztujące Skarb Państwa miliony złotych) to chleb powszedni, przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy najeżdżają w jednym czasie na lokalny Festiwal Smaku w Grucznie, aby szukać butelek z domowymi nalewkami. Oto przykład jak administracja skarbowa działać nie powinna. Nie tędy droga ministrze Morawiecki!

Zupełną oczywistością jest, że o wiele łatwiej skontrolować i ukarać symboliczną babcie z pietruszką, niż międzynarodową korporacje, która aby ukryć podatkowe wałki wynajmuje nieraz za grube pieniądze renomowane kancelarie prawno-podatkowe. To, że jest to oczywistością nie oznacza, że tak właśnie powinni się zachowywać przedstawiciele administracji skarbowej. Niestety przykład z Gruczna temu przeczy.

Co roku odbywa się tam Festiwal Smaku, na którym lokalni producenci oferują swoje domowe wyroby. Można kupić miód, można kupić domowe wypieki, ale również i domowe nalewki.

ZOBACZ: Co PiS musi zrobić aby na lata zdobyć serca wyborców?

Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy (wsparci dodatkowo funkcjonariuszami policji) postanowili wykorzystać ten lokalny do zorganizowania kontroli, czy przypadkiem nikt nie wpadł tam na pomysł, aby sprzedawać domowe nalewki bez znaku akcyzy.

Nalot zorganizowano w ubiegłą sobotę. Jak to bywa na lokalnych jarmarkach znalazło się paru sprzedawców, którzy oferowali swoje nalewki bez znaku akcyzy. Było też kilku, którzy sprzedawali nie posiadając kasy fiskalnej. Efekt? Zarekwirowano 388 butelek nalewek domowej roboty i wlepiono 4 tys. zł mandatów.

Powstaje pytanie – czy chcemy, aby nasze państwo działało w ten właśnie sposób? Pełna kontrola działalności gospodarczej, nawet w przyulicznym straganie podczas lokalnego jarmarku odbywającego się raz do roku? Czy takie zachowanie nie jest przypadkiem najgorszą reklamą administracji skarbowej? Zamiast walczyć o interesy państwa (czyli nas wszystkich), walczą z drobnymi ciułaczami sprzedającymi własne produkty – na naprawdę nie wygląda dobrze..

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy