foto: materiały KAS
w ,

PAŃSTWO KONTRA OBYWATEL! Służby celne zniszczyły wiejski jarmark, starszym ludziom zarekwirowano domowe nalewki

Zamiast skupiać się na wielkich korporacjach, dla których agresywne optymalizacje podatkowe (kosztujące Skarb Państwa miliony złotych) to chleb powszedni, przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy najeżdżają w jednym czasie na lokalny Festiwal Smaku w Grucznie, aby szukać butelek z domowymi nalewkami. Oto przykład jak administracja skarbowa działać nie powinna. Nie tędy droga ministrze Morawiecki!

Zupełną oczywistością jest, że o wiele łatwiej skontrolować i ukarać symboliczną babcie z pietruszką, niż międzynarodową korporacje, która aby ukryć podatkowe wałki wynajmuje nieraz za grube pieniądze renomowane kancelarie prawno-podatkowe. To, że jest to oczywistością nie oznacza, że tak właśnie powinni się zachowywać przedstawiciele administracji skarbowej. Niestety przykład z Gruczna temu przeczy.

Co roku odbywa się tam Festiwal Smaku, na którym lokalni producenci oferują swoje domowe wyroby. Można kupić miód, można kupić domowe wypieki, ale również i domowe nalewki.

ZOBACZ: Co PiS musi zrobić aby na lata zdobyć serca wyborców?

Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy (wsparci dodatkowo funkcjonariuszami policji) postanowili wykorzystać ten lokalny do zorganizowania kontroli, czy przypadkiem nikt nie wpadł tam na pomysł, aby sprzedawać domowe nalewki bez znaku akcyzy.

Nalot zorganizowano w ubiegłą sobotę. Jak to bywa na lokalnych jarmarkach znalazło się paru sprzedawców, którzy oferowali swoje nalewki bez znaku akcyzy. Było też kilku, którzy sprzedawali nie posiadając kasy fiskalnej. Efekt? Zarekwirowano 388 butelek nalewek domowej roboty i wlepiono 4 tys. zł mandatów.

Powstaje pytanie – czy chcemy, aby nasze państwo działało w ten właśnie sposób? Pełna kontrola działalności gospodarczej, nawet w przyulicznym straganie podczas lokalnego jarmarku odbywającego się raz do roku? Czy takie zachowanie nie jest przypadkiem najgorszą reklamą administracji skarbowej? Zamiast walczyć o interesy państwa (czyli nas wszystkich), walczą z drobnymi ciułaczami sprzedającymi własne produkty – na naprawdę nie wygląda dobrze..

Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Błąd Ministerstwa Finansów za PO-PSL może nas teraz kosztować 130 mln zł! Kto za to zapłaci? Znowu podatnicy?!

Obywatel Izraela zranił nożem policjanta w centrum Warszawy. A może atak był motywowany ANTYPOLONIZMEM? Dlaczego izraelskie media o tym nie piszą?