w ,

Premier Szydło wyklucza przyjęcie imigrantów. „Chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami”

Premier RP Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem „w Sieci” kategorycznie wykluczyła możliwość przyjęcia przez Polskę imigrantów/uchodźców z krajów islamskich. Szefowa rządu zapowiedziała pomoc dla potrzebujących. Ma być ona jednak udzielana w sposób niezagrażający Polakom.

„Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków. Nie cofniemy się. To nie znaczy, że nie chcemy pomagać, ale poza naszymi granicami. Niebawem jedzie kolejny transport pomocy humanitarnej dla uchodźców na Bliskim Wschodzie” – powiedziała premier Szydło.

„Napływ do Polski ludzi z krajów Bliskiego Wschodu jest wykluczony, bo ani my, ani Unia Europejska nie jest w stanie stworzyć systemu skutecznych zabezpieczeń, oddzielania uchodźców od terrorystów” – podkreśliła szefowa Rady Ministrów.

ZOBACZ: Udaremniony zamach na ŚDM! ABW w Łodzi zatrzymało Irakijczyka. Planował zamach w Krakowie?

W obszernym wywiadzie udzielonym tygodnikowi „w Sieci” Beata Szydło chwaliła również – co nie dziwi – dokonania swojego rządu, głównie program Rodzina 500+. Polityk PiS skrytykowała pomysł nadmiernych podwyżek dla przedstawicieli władzy, w tym dla siebie samej. Poparła jednak ideę podniesienia pensji dla wiceministrów i podsekretarzy stanu. Premier łączy również wielkie nadzieje z pielgrzymką papieża Franciszka do Polski.

„Wierzę, że to może być wizyta na miarę wizyty Jana Pawła II w 1979 r., kiedy usłyszeliśmy Nie lękajcie się. Ojciec Święty przyjeżdża do kraju wyjątkowo wytrwałego w wierze, do ojczyzny wielkiego papieża św. Jana Pawła II. Ale potrzebujemy pozytywnej energii, sygnału, że to, co robimy, ma sens” – stwierdziła premier Szydło.

 Za: pch24.pl, źródło: „w Sieci”, wpolityce.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Winnicki: Angela Merkel ma krew na rękach! Również krew polskich obywateli [Wideo]

Historia według Owsiaka – Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem!