Za: facebook.com/wipler/
w ,

Przemysław Wipler w wywiadzie dla Telewizji Republika: Straż miejska to pieśń przeszłości. Są to parapolicjanci i niby-policja!

Wiceprezes Przemysław powiedział w wywiadzie dla Telewizji Repubika: Przygotowaliśmy projekt ustawy, która znosi coś takiego jak „opłata targowa”, czyli lokalny podatek, który jest nakładany na takich ludzi, jak pani Ania („Babcia od bułęk”). Zaproponowalismy również zniesienie możliwości karania mandatami za tego typu handel. Istotne jest również to, by w tej ustawie, którą proponuje pan Morawiecki (tzw. konstytucja biznesu, osoba, której przychody nie przekroczą 1000zł, nie będzie musiała zakładać firmy – przyp.red.) podnieść tę kwotę do bardziej realnego poziomu.

My proponujemy, żeby „przychód” zmienić na „dochód”. Jeśli ktoś sprzeda bułek za 1000 zł miesięcznie, to ile on na tym zarobi? Czwarta rzecz to jest zniesienie obowiązku uzyskiwania pozwoleń na tzw. zajęcie pasa ruchu, bo to jest podstawą nakładania mandatów. Tego typu handel nie jest ekskluzywnym i dobrze płatnym zajęciem, dlatego tym bardziej, nie powinno się z nim walczyć i skazywać tych ludzi na biedę, żebractwo i zasiłki.

Autorem projektu ustawy jest dr Sławomir Mentzen, szef projektu Dobry Rząd. Tutaj można się zapoznać z ustawą (KLIK). 

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu (KLIK). 

Ostatnie „AKCJE” straży miejskiej:

Straż Miejska kolejny raz niszczy życie biednemu Polakowi! Młodzi skazani na emigrację?

W obronie GODNOŚCI! Przeciwko Straży Miejskiej! Internauci zebrali 190 tys. PLN dla „Babci od bułek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ekstradycja Romana Polańskiego? Sąd Najwyższy we wtorek rozpozna kasację w sprawie dopuszczalności ekstradycji pedofila.

Piotr „Liroy” Marzec do PiS: krzyczę w imieniu chorych i umierających, których traktujecie jak śmieci!