PRZYPOMINAMY: Jak żona Borysa Budki radną została... (w tym przegrany proces za oczernianie radnego PiS) - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

PRZYPOMINAMY: Jak żona Borysa Budki radną została… (w tym przegrany proces za oczernianie radnego PiS)

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Dwóch kandydatów skreślono w ostatniej chwili z list wyborczych Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach. Pojawiło się za to nowe nazwisko – Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, żony posła Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. – Dostałem SMS-a, jakieś pięć godzin przed końcem rejestracji kandydatów, że nie ma mnie na liście wyborczej. Powodów nie podano” – informował jeden ze skreślonych, Dominik Dragon. – Nie mogę się z tym pogodzić, aby w Platformie Obywatelskiej był nepotyzm – dodał. Poseł Budka stanął w obronie żony. Podkreśla, że jest działaczką od wielu lat i zapracowała na to, by wystartować w wyborach.

W mieście posłowie PO i Nowoczesnej zmienili kandydatów na listach wyborczych do Rady Miasta. Ci, którzy byli na nich przedtem, dowiedzieli się o zmianach dzień po rejestracji. Sprawa dotknęła m.in. radnego Jana Pająka, który w radzie miasta był od 12 lat, złożył ponad 1000 interpelacji, a w plebiscycie Portalu Samorządowego został wybrany Najlepszym Samorządowcem – Radnym.

Kłamstwa żony Budki i przegrany proces

W 2018 roku Bartłomiej Kowalski, kandydat PiS do sejmiku i radny Gliwic pozwał Katarzynę Kuczyńską-Budkę za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Sąd Okręgowy w Gliwicach orzekł, że żona polityka PO Borysa Budki jest winna.

Budka obrażała radnego PiS, zdaniem sądu wypowiedzi Kuczyńskiej-Budki miały charakter wyborczej agitacji, a ich celem była dyskredytacja Kowalskiego.

Pobierała świadczenia z ZUS jeżdżąc po całej Polski i uczestnicząc w imprezach?

W dokumentach, które poznał „Super Express”, czytamy, że chodzi o 13 tys. 245 zł i 44 grosze. Tyle nazbierało się z tytułu, jak twierdzi ZUS, nienależnie pobranego świadczenia chorobowego i opiekuńczego. Zakład w piśmie do żony Borysa Budki miał podać konkretne daty: od kwietnia do czerwca 2019 r., kiedy to żona polityka miała – pobierając zasiłki – rehabilitować się i opiekować babcią. ZUS zarzuca jej, że zamiast siedzieć w domu, była na co najmniej kilku imprezach, Zakład zamieścił listę tych imprez.

Więcej:

Ale WSTYD! Żona lidera PO Katarzyna Kuczyńska-Budka miała pobierać nienależne świadczenia z ZUS!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy