Radykalny islam zagraża Bułgarii. Warunki dyktuje prezydent Turcji - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Radykalny islam zagraża Bułgarii. Warunki dyktuje prezydent Turcji

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Od kilku miesięcy radykalny islam płynie do Bułgarii trzema, wydaje się niekontrolowanymi, strumieniami. W tym małym bałkańskim kraju pojawia się coraz więcej muftich wysyłanych przez turecki Diyanet czyli tamtejsze ministerstwo religii. Otrzymują oni zapłaty od państwa bułgarskiego.

Są to obywatele Turcji nieznający bułgarskiego i bułgarskich realiów. Były główny mufti Bułgarii, Nedim Gendżiew uważa, że kraj ma swoich muftich i imamów, a pojawienie się w ostatnim czasie 60 imamów z Turcji, to zagrożenie dla Bułgarii jako państwa świeckiego. Nawet w meczecie w centrum Sofii zatrudnieni są tureccy imamowie.

ZOBACZ: Bułgaria: Obława na nielegalnych imigrantów! Zatrzymano kilkaset osób i skorumpowanym strażników granicznych!

O coraz większym wpływie tureckich muzułmanów i władz w Ankarze świadczy szokujące wyznanie muftiego Gendżiewa:  Zadzwonił do mnie nasz minister spraw zagranicznych. Powiedziałł mi, abym sobie dał spokój z muftijatem i podał się do dymisji. W odpowiedzi na mój pytający wzrok usłyszałem, że pan Erdogan nie życzy sobie mnie na stanowisku muftiego”.

Radykalny, niekontrolowany islam płynie do Bułgarii tuż przed przedterminowymi wyborami parlamentarnymi (26 marca). W Bułgarii trwa blokada przejść granicznych z Turcją. Bułgarzy nie wpuszczają autobusów z Turcji z osobami mającymi podwójne, tureckie i bułgarskie, obywatelstwo. Najpierw mieli oni nawoływać do głosowania w kwietniowym tureckim referendum prezydenckim, a potem w wyborach parlamentarnych w Bułgarii na partie tureckiej mniejszości.

I strumień trzeci: od kilku dni media bułgarskie informują o tzw. wewnętrznej turystyce wyborczej i zjawisku kupowaniu głosów. W kilku wioskach, gdzie dominuje ludność pochodzenia tureckiego wyznająca islam, za głosowanie na partie tureckie oferowane są spore jak na warunki bułgarskie „nagrody pieniężne”. Choć na razie nikt tego nie jest w stanie udowodnić, o środki na kupowanie głosów wyborczych podejrzewana jest Ankara.

Za: pch24.pl, źródło:  „Bulgarian Times”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,708FaniLubię
18,055ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy