Ryszard Terlecki: “Nie poprzemy Tuska”. Brawo!!!!!

0
14699

Nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej – powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że doniesienia na ten temat to “produkcja spekulacji prasowych”.

W poniedziałek brytyjski dziennik “Financial Times” poinformował, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Terlecki, pytany w Sygnałach Dnia o te doniesienia, powiedział, że brak poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska “zrodziło pole poszukiwań i negocjacji co do ewentualnych kandydatów” na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

“Myślę, że komentatorzy znajdą wiele różnych osób, i znajdują w tej chwili w Europie, które – ich zdaniem – mogłyby kandydować na to stanowisko” – mówił Terlecki. Dopytywany, jakie jest stanowisko PiS w tej sprawie, odparł: “Żadne. To znaczy nie potwierdzamy żadnych rozmów”.

Dodał, że pewny jest jedynie brak poparcia rządu dla kandydatury Tuska. “Jedno co wydaje się pewne, choć na świecie nic nie jest w 100 proc. pewne, że nie poprzemy Donalda Tuska” – powiedział.

Zdaniem Terleckiego, doniesienia na ten temat “to jest produkcja spekulacji prasowych”.

Informacja prasowa za: http://www.stefczyk.info/

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here