w

Studenci łódzkiej Filmówki zablokowali spotkanie z pedofilem Polańskim!

Pedofil Roman Polański odwołał sobotnie spotkanie ze studentami i pracownikami Szkoły Filmowej w Łodzi dowiedzieliśmy się ze strony internetowej uczelni. To pokłosie akcji przeprowadzonej przez studentów, pracowników i absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Napisali petycję do władz uczelni o następującej treści:

„My, to jest podpisani niżej studenci, pracownicy i absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi, domagamy się odwołania zaplanowanego w Szkole na najbliższą sobotę spotkania z Romanem Polańskim. 

Szkoła Filmowa tak jak każda inna placówka edukacyjna powinna być miejscem, w którym potępia się przemocowe zachowania seksualne. Pan Roman Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat. Nie do nas należy osądzanie, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy nie.  Jednocześnie uważamy, że powaga tych oskarżen oraz ich ilość sprawiają, że spotkanie z panem Polańskim na terenie Szkoły byłoby lekceważące wobec wszystkich osób, które doświadczyły przemocowych zachowań seksualnych. Takie osoby są również wśród nas, są częścią społeczności naszej Szkoły.

Szkoła ma wpisane w swój statut „kierowanie się uniwersalnymi zasadami etycznymi”. Domagamy się, by od tych zasad nie było wyjątków”.

Na petycję odpowiedział rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej, prof. Mariusz Grzegorzek. Przypomniał, że reżyser jest doktorem honoris causa uczelni, a szkoła ma „wobec niego ogromny dług wdzięczności”. Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć aktów przemocy seksualnej. Najmłodsza z ofiar miała mieć dziesięć lat. Pojawia się pytanie, dlaczego człowiekowi, który zgwałcił dziecko nie odebrano tego zaszczytnego tytułu? Człowiek nie może być oceniany jedynie ze względu na swoją twórczość, jeśli dopuszcza się czynów karygodnych – powinno się go jawnie potępić i wykluczyć poza nawias społeczeństwa.

W 1977 r. reżyser został aresztowany w Stanach Zjednoczonych pod zarzutem uwiedzenia i zgwałcenia nieletniej Samanthy Geimer. Po rocznej batalii prawnej, nie czekając na ogłoszenie wyroku sądu, wyjechał do Paryża. Od lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, w Polsce jego ekstradycji i skazania domagał się Zbigniew Ziobro:

CZYTAJ WIĘCEJ: Ziobro dążył do ekstradycji i osądzenia Polańskiego. Pedofila uratował Sąd Najwyższy.

Nie doszło do spotkanie ze studentami ale Roman Polański odebrał w piątek wieczorem w Łodzi statuetkę Złotego Glana. Uroczystość odbyła się podczas gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Statuetka przyznawana jest „twórcom niezależnym i idącym pod prąd”.

Polański szedł pod prąd, wbrew powszechnego potępieniu dla pedofilów zgwałcił 13-letnie dziecko.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Zaangażowana działaczka Kukiz’15 obnaża destrukcyjne działania Stanisława Tyszki!

Ziobro dążył do ekstradycji i osądzenia Polańskiego. Pedofila uratował Sąd Najwyższy.