Ziobro dążył do ekstradycji i osądzenia Polańskiego. Pedofila uratował Sąd Najwyższy. - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Ziobro dążył do ekstradycji i osądzenia Polańskiego. Pedofila uratował Sąd Najwyższy.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W 2016 roku Zbigniew Ziobro ogłosił publicznie, że złożył do Sądu Najwyższego kasację wobec wydanej decyzji krakowskiego Sądu Okręgowego o niewydawaniu Stanom Zjednoczonym Romana Polańskiego. Pedofila oskarżanego o przynajmniej pięć aktów przemocy seksualnej, najmłodsza z jego ofiar miała mieć dziesięć lat. W 1977 r. Polański został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey.

Sąd Najwyższy nie dość, że zablokował ekstradycję pedofila i jego sprawiedliwe osądzenie, to jeszcze obciążył kosztami postępowania kasacyjnego Skarb Państwa. Przewodniczącym składu Sądu Najwyższego był Michał Laskowski, ten sam, który kilka lat później uczestniczył w upolitycznionych protestach przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości.

Michał Laskowski podczas protestów przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości. TVN24

„Decyzja w tak ważnej i bulwersującej społecznie sprawie powinna zostać oceniona przez wszystkie sądowe instancje w Polsce. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro pozostaje na stanowisku, że przestępstwa seksualne przeciwko nieletnim powinny być konsekwentnie ścigane, bez względu na to, kto i kiedy je popełnił” – głosił komunikat na stronie internetowej Prokuratury Krajowej zaraz po wydaniu tego haniebnego wyroku Sądu Najwyższego.

W październiku 2014 r. Roman Polański pojawił się na uroczystości otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie (znamienne). W tym samym momencie Amerykanie wystosowali wniosek o jego aresztowanie w celu rozpoczęcia procedury ekstradycyjnej. Do aresztowania nie doszło.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Studenci łódzkiej Filmówki zablokowali spotkanie z pedofilem Polańskim!

Jak informował wówczas Wprost: “W 2014 r. nieoficjalnie mówiło się, że w sprawę osobiście zaangażowany był prezydent Bronisław Komorowski. Jak donosił tygodnik „Wprost”, przyjaciele reżysera od miesięcy negocjowali z Pałacem Prezydenckim jego nietykalność. Z kolei były minister sprawiedliwości z PO Borys Budka z dużą dozą sympatii wypowiadał się o sprawie Polańskiego”. Czołowi politycy stający w obronie pedofila? Warto to przypominać. Również Wprost informował że: “Radosław Sikorski, co prawda nieskutecznie, ale za to z zapałem, podejmował spektakularne działania dyplomatyczne mające doprowadzić do ułaskawienia reżysera i honorowego zakończenia całej sprawy”. Ten sam Sikorski, który może być jednym z kandydatów do Urzędu Prezydenta RP.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,852FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy