Za: 100percentfedup.com/
w ,

Szwedzka telewizja publiczna zablokowała film o terrorze islamskim i współczesnych dżihadystach

Zdaniem kierownictwa STV, współfinansowany przez nią film „Watching the Moon at Night” (pol. „Spoglądając na księżyc o północy”) może obrażać uczucia religijne mniejszości muzułmańskiej w Szwecji. Publiczna stacja zdecydowała się zablokować audycję.

Współreżyser 90-minutowego filmu Bo Persson powiedział, że manager szwedzkiej telewizji publicznej Lars Säfström chciał, aby film miał bardziej antyizraelski i nawet antyamerykański charakter. – Próbował wpływać na treść filmu, dla nas było to kompletnie niezrozumiałe – żalił się Persson.

Bohaterami filmu są ofiary niedawnych ataków terrorystycznych, które zdecydowały się podzielić swoimi bolesnymi przeżyciami, wrócić do chwil, kiedy ataki terrorystyczne zakończyły życie ich najbliższych.

ZOBACZ: Antygwałtowe opaski nic nie dały! Ponad 30 nastolatek molestowanych przez imigrantów podczas koncertu w Szwecji!

Szwedzka telewizja zaprzecza jakoby odmówiła projekcji filmu z powodu poprawności politycznej.

To nie pierwszy przypadek cenzury różnych programów przez szwedzką telewizję publiczną. W przeszłości filmy i programy dotyczące terroryzmu islamskiego były mocno cenzurowane. Stąd np. określenie „okolica imigrantów” zostało zamienione zwrotem „okolica cierpiąca na braki w sferze społecznej i ekonomicznej”…

Pracownicy STV, stosując się do wewnętrznej instrukcji (!) wyrzucają też większość określeń dotyczących koloru skory przedstawianych osób.

Film „Watching the Moon at Night”, do którego zdjęcia kręcono w sześciu krajach, miał premierę już w kilku państwach. Obraz bierze udział w wielu festiwalach filmowych.

Za: pch24.pl, źródło: www.algemeiner.com, www.euroislam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemiecka agencja prasowa pisze o Oświęcimiu zamiast o Auschwitz. Czy świadomie manipuluje?

WAŻNE! Braun: autorem nagrań z zamachów w Nicei i Monachium była ta sama osoba: Richard Gutjahr!