Szwedzka telewizja publiczna zablokowała film o terrorze islamskim i współczesnych dżihadystach - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Szwedzka telewizja publiczna zablokowała film o terrorze islamskim i współczesnych dżihadystach

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zdaniem kierownictwa STV, współfinansowany przez nią film „Watching the Moon at Night” (pol. „Spoglądając na księżyc o północy”) może obrażać uczucia religijne mniejszości muzułmańskiej w Szwecji. Publiczna stacja zdecydowała się zablokować audycję.

Współreżyser 90-minutowego filmu Bo Persson powiedział, że manager szwedzkiej telewizji publicznej Lars Säfström chciał, aby film miał bardziej antyizraelski i nawet antyamerykański charakter. – Próbował wpływać na treść filmu, dla nas było to kompletnie niezrozumiałe – żalił się Persson.

Bohaterami filmu są ofiary niedawnych ataków terrorystycznych, które zdecydowały się podzielić swoimi bolesnymi przeżyciami, wrócić do chwil, kiedy ataki terrorystyczne zakończyły życie ich najbliższych.

ZOBACZ: Antygwałtowe opaski nic nie dały! Ponad 30 nastolatek molestowanych przez imigrantów podczas koncertu w Szwecji!

Szwedzka telewizja zaprzecza jakoby odmówiła projekcji filmu z powodu poprawności politycznej.

To nie pierwszy przypadek cenzury różnych programów przez szwedzką telewizję publiczną. W przeszłości filmy i programy dotyczące terroryzmu islamskiego były mocno cenzurowane. Stąd np. określenie „okolica imigrantów” zostało zamienione zwrotem „okolica cierpiąca na braki w sferze społecznej i ekonomicznej”…

Pracownicy STV, stosując się do wewnętrznej instrukcji (!) wyrzucają też większość określeń dotyczących koloru skory przedstawianych osób.

Film „Watching the Moon at Night”, do którego zdjęcia kręcono w sześciu krajach, miał premierę już w kilku państwach. Obraz bierze udział w wielu festiwalach filmowych.

Za: pch24.pl, źródło: www.algemeiner.com, www.euroislam.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,169FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy