w ,

Tak PiS niszczy gospodarkę: Od początku roku w całej UE przybyło 354 tys. miejsc pracy w przemyśle. Z tego 223 tys. w Polsce!!!

Przejęcie władzy przez PiS miało spowodować niewyobrażalną katastrofę w polskiej gospodarce, wzrost bezrobocia i skok deficytu budżetowego do niewidzianych nigdy wcześniej rozmiarów. Tymczasem w drugim roku rządów partii Kaczyńskiego tempo rozwoju naszej gospodarki jest jednym z najwyższych w Europie, stopa bezrobocia rekordowo niska, a budżet kraju po sierpniu wciąż notuje nadwyżkę zamiast deficytu. Powyższe dane potwierdza unijny Eurostat, a zagraniczne agencje ratingowe podnoszą wszystkie swoje prognozy co do Polski. Oto jak PiS zniszczył gospodarkę.

W mijającym tygodniu unijny Eurostat opublikował garść statystyk i informacji na temat rynku pracy w UE. Wszystkie dane są korzystne albo bardzo korzystne dla naszego kraju. W niektórych wypadamy wręcz rewelacyjnie.

Zobacz: Oto polskie sądownictwo: średnio na rozstrzygnięcie spraw gospodarczych potrzebujemy aż 685 dni! Czyż nie potrzeba reform?

W I połowie roku w całej UE przybyło 353,7 tys. nowych miejsc pracy w przemyśle. Z tego aż 223 tys. w Polsce! Poniżej szczegółowe statystyki prezentujące zmiany zatrudnienia w przemyśle dla poszczególnych państw Wspólnoty w okresie od I do VI 2017 r.:

Polska  +222,9 tys.
Niemcy  +39,0 tys.
Hiszpania  +32,8 tys.
Włochy +19,5 tys.
Węgry +16,9 tys.
Słowacja +15,4 tys.
Portugalia +13,5 tys.
Szwecja +11,9 tys.
Grecja +6,0 tys.
Bułgaria +5,1 tys.
Holandia +5,0 tys.
Słowenia +4,0 tys.
Austria +3,6 tys. 
Dania +2,0 tys.
Łotwa +1,2 tys.
Cypr +0,3 tys.
Łotwa +1,2 tys.
Malta -0,2 tys.
Estonia -0,9 tys.
Czechy -1,7 tys.
Litwa -2,7 tys.
Chorwacja -3,2 tys.
Francja -3,9 tys.
Finlandia -6,8 tys.
Wlk. Brytania -51,5 tys.
Rumunia -95,5 tys.
Cała UE (28 krajów) +353,7 tys.

        

Jeśli do tego doliczymy bardzo dobre wyniki produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, rekordowo niskie bezrobocie, brak deficytu budżetowego (stan na sierpień) oraz ostre wyhamowanie wzrostu zadłużenia, to – mówiąc delikatnie – opozycja była w błędzie ostrzegając na przełomie 2015/2016 roku, że przejęcie władzy przez PiS totalnie rozwali polską gospodarkę. Za: niewygodne.info.pl

Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą! – prezes PiS na 89. miesięcznicy

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Gdyby PO bylo przy władzy mielibysmy teraz napewno problem z ciapatymi, ktorzy napewno by nie chcieli pracowac z wynagrodzenie jakie my dostajemy. PiS TAK TRZYMAC !!

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

“W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie” – jak metody Sun Tzu stosowane są w Polsce

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy ws. Poznańskiej 14! Ciężkie dni dla HGW!