w

Totalna opozycja będzie bronić byłych SB-ków? Czy zorganizują demonstracje pod hasłem: “Ręce precz od SB-eckich emerytur”?

Emerytalne eldorado dla osób pracujących w służbach PRL już niebawem ma zostać ukrócone. Świadczenia byłych funkcjonariuszy aparatu terroru PRL, którzy dziś otrzymują od państwa po 4-6 tys. zł miesięcznie, mają spaść do poziomu max. 2,1 tys. zł. Opozycja już sugeruje, że może nie poprzeć ustawy obniżającej świadczenia dla byłych SB-ków. Czy jest możliwe, aby wraz z KOD-em zorganizowała demonstracje pod hasłem: “Ręce precz od SB-eckich emerytur”?

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – byli esbecy stanowią jedną z grup beneficjentów układu okrągłego stołu. Do tej pory większość z nich żyła jak pączki w maśle. W odróżnieniu od osób, które w czasach PRL śledzili, gnębili, prześladowali i zabijali, byli esbecy w realiach III RP mogli liczyć na sowite emerytury. Większość z nich do tej pory otrzymywała z budżetu państwa od 4 do 6 tys. zł miesięcznie.

ZOBACZ: WRESZCIE! Drastyczne obniżenie emerytur byłym funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL!

Obecnie ma to ulec zmianie. Zgodnie z zaproponowanym przez rząd rozwiązaniem – emerytury byłych esbeków mają zostać obniżone do kwoty przeciętnego świadczenia emerytalnego wypłacanego w Polsce, czyli 2,1 tys. zł.

Opozycja już powątpiewa w sens uderzenia w byłych esbeków. Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej zaczęła wspominać coś o “ochronie praw nabytych” w stosunku do byłych funkcjonariuszy aparatu terroru PRL, którzy dziś otrzymują od państwa kilkukrotnie wyższe świadczenia od swoich ofiar. Jak tak dalej pójdzie, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby temat odebrania przywilejów emerytalnych byłym esbekom miał trafić na sztandary organizowanych przez KOD i totalną opozycję marszy…

ZOBACZ: Emerytury sowieckich psów zostaną zmniejszone! Cięcia dla esbeków! Wreszcie!

Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sąd nakazał Wyborczej PRZEPROSIĆ ANTONIEGO MACIEREWICZA! Zamiast tego gazeta Sorosa publikuje kolejny paszkwil!

Turcja nie przyjmuje z powrotem nielegalnych imigrantów. 6 miliardów euro w błoto?