Trzydziestu Polaków zatrzymanych w związku z zamieszkami w Ełku!

2
16402

Poniżej oficjalny komunikat ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dodam tylko, że dwóch z czterech zatrzymanych imigrantów jest już na wolności. Pacyfikacja polskiego narodu trwa:

Policjanci z Ełku zatrzymali trzydziestą osobę w związku z zamieszkami, do jakich doszło w mieście po zabójstwie 21-latka. Tragiczne zdarzenia rozegrały się w sylwestrową noc pod jednym z lokali gastronomicznych w mieście. Później doszło tam do spontanicznego zgromadzenia, które przerodziło się w gwałtowne zamieszki. Część osób dopuściła się zniszczenia mienia i napaści na policjantów. Śledczy zapowiadają, że nie było to ostatnie zatrzymanie w tej sprawie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku wczoraj (03.01.2017) około godz. 13:00 zatrzymali 28-letnia kobietą, która miała mieć związek z zamieszkami, do których dochodziło w Ełku po zabójstwie 21-letniego Daniela. Mieszkanka Ełku jest podejrzana o to, że w pierwszy dzień roku podczas zgromadzenia, które przerodziło się w zamieszki, rzucała kamieniami w witrynę lokalu gastronomicznego powodując jej uszkodzenie. Policjanci zidentyfikowali kobietę na podstawie zabezpieczonego monitoringu. Mieszkanka Ełku została zatrzymana w swoim mieszkaniu i była zaskoczona wizytą funkcjonariuszy, jednak nie stawiała oporu. W chwili zatrzymania kobieta była nietrzeźwa, miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

To już 30 osoba zatrzymana w związku z zajściami, do których dochodziło na ulicach Ełku w pierwszych dniach roku. Spośród 28 osób zatrzymanych w niedzielę (01.01.2017) wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zbiegowisku publicznym, 9 spośród tych osób usłyszało ponadto zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, a 25-letni mężczyzna usłyszał także zarzut niszczenia mienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 25-latka. Wobec 25 osób prokurator zastosował dozór policyjny.

Wiele z tych osób biorących udział w niedzielnym zgromadzeniu, miało jedynie na celu – poprzez chuligańskie wybryki – doprowadzić do konfrontacji z policjantami. Wykorzystanie tragicznych wydarzeń w ten sposób jest karygodne i nie powinno mieć miejsca.

ZOBACZ: W Ełku próbowano podpalić mieszkanie, które wynajmował Algierczyk, zatrzymany w sprawie morderstwa 21-letniego Polaka!

W poniedziałek (02.01.2017) został zatrzymany kolejny 25-letni mężczyzna, który jest podejrzany o to, że rzucał kamieniami w kierunku lokalu gastronomicznego. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, a w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. W tym przypadku mężczyzna odpowiadał za wykroczenia i przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Policjanci podkreślają, że większość zatrzymanych osób w chwili zatrzymania znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Śledczy pracujący nad tą sprawą zapowiadają, że wczorajsze zatrzymanie 28-latki nie będzie ostatnim w tej sprawie. Nikt, kto popełnił przestępstwo, czy też wykroczenie nie może czuć się bezkarnie. Zbrodnia do jakiej doszło w sylwestrową noc nie może być żadnym usprawiedliwieniem dla przestępstw popełnianych podczas późniejszego zgromadzenia.

(KWP w Olsztynie / ms)

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. policjant, ktorych mamy w polsce 5-10% nie kiwnal by palcem. ci ludzie zostali aresztowani przez systemowe psy, rzadowe narzedzie do gnebienia narodu polskiego i wyciagania haraczy. policjant nigdy nie awansuje i nie dostanie premii, tylko zdrajcy maja taki zaszczyt. to jest wyrazny sygnal od narodu do naszego rzadu, czyli naszych pracownikow siedzacych na naszym garnku, zeby wygonic to bezproduktywna barbarzynska dzicz z polski. (nie)polski rzadzie… nie denerwuj narodu, bo jak ze 20 milionow ludzi wyjdzie na ulice to bedziecie wisiec razem z systemowymi psami na slupach. nie jestesmy niemcami ani francuzami, ogarnijcie sie zanim bedzie za pozno.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here