w ,

W czasie pandemii Tusk atakuje Orbana!

Władze Węgier wprowadziły radykalne przepisy stanu wyjątkowego które mają pomóc im w walce z epidemią koronawirusa. Nie spodobało się to Donaldowi Tuskowi. „Stan wyjątkowy lub stan zagrożenia muszą służyć rządom w walce z wirusem, a nie wzmacnianiu władzy nad obywatelami. Wykorzystanie pandemii do zbudowania trwałego stanu wyjątkowego jest politycznie niebezpieczne i moralnie niedopuszczalne” — zaznaczył Tusk w liście, który. Słowa te padły między innymi we wpisie szefa EPL na Twitterze.

Węgierska ustawa zakłada, że rząd będzie mógł w czasie stanu zagrożenia „zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki narodowej”.

Co Donald Tusk zrobił, aby zapobiec szerzeniu się epidemii? Hmm, nic? No właśnie – jedynym jego politycznym „sukcesem” jest odejście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i masowa migracja wyznawców islamu do Europy. Ten skompromitowany człowiek powinien gdzieś się zaszyć w Niemczech i chociaż zamilknąć, zamiast tego co rusz atakuje polski i węgierski rząd. A przypomnijmy; Tusk w dalszym ciągu jest „honorowym” prezesem Platformy Obywatelskiej. Słowo „honorowy” aż gryzie się ze słowem „Tusk”.

– Obecnie priorytetem jest walka z pandemią, ale wkrótce nadejdzie czas, że będziecie musieli przemyśleć stanowisko w sprawie wykluczenia węgierskiego Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej – stwierdził przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. „Unia Europejska nie może być – jak twierdzą niektórzy – przedsięwzięciem wyłącznie na dobrą pogodę, ponieważ nie będzie w stanie przetrwać następnej burzy” – ostrzegł były szef Rady Europejskiej. No właśnie, tylko gdzie jest Unia Europejska kiedy jest rzeczywiście potrzebna?

“Unia Europejska zawiodła kraje południa”

 

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Skurwys**stwo! Zagraniczne hipermarkety wykupują płyn do dezynfekcji Orlenu i sprzedają go po zawyżonych cenach!

Trybunał Sprawiedliwości UE, czyli kilku sędziów, będzie decydować o tym, czy Polska, Czechy, Węgry powinny przyjąć islamskich migrantów