Wandalizm, kradzieże, profanacje – codzienność islamizowanej-bezbożnej Francji - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Wandalizm, kradzieże, profanacje – codzienność islamizowanej-bezbożnej Francji

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nad Sekwaną nie słabnie fala bluźnierczych aktów, które powoli stają się niechlubną, wręcz haniebną „specjalnością” kraju, który przez wieki pozostawał bastionem katolicyzmu.

Trudno o miesiąc, który nie przyniósłby tego typu doniesień. Ostatnio dziennik „Le Republicain Lorrain” poinformował, że wandale zniszczyli 30 grobowców na cmentarzu komunalnym w Montigny-Les-Metz (departament Mozela). Sprawcy powyrywali krzyże i porozbijali płyty nagrobne.

Z kolei w nocy z soboty 30 września na niedzielę 1 października dewastatorzy napadli na cmentarz w Metzu. Uszkodzili 20 grobowców, jednak, zdaniem zastępcy mera, „nie był to wandalizm antyreligijny”. – Chodzi o gest lekceważący i obelżywy, ale w obecnym stanie śledztwa uważamy, że nie jest to profanacja – zadeklarowała Nathalie de Oliveira, odpowiedzialna w mieście za nekropolie.
Zdaniem policji, na cmentarz Wschodni przy ulicy Roi-Albert w Metz-Queuleu weszło wiele osób. Zdewastowały one 20 grobów.

– Nie zniszczono żadnej płyty grobowej, nie było żadnej kradzieży. Mamy pewność, że szkody nie są związane z wandalizmem antyreligijnym – przekonywała de Oliveira. Informowała, że „wandale kopali nogami grobowce, powyrywali krzyże rzucając je na ziemię, oderwali głowę jednej figurze, a dwóm innym je rozbili. Sprawcy poprzestawiali wazony z kwiatami, ale szkody są bardzo różne i bez wątpienia związane z trasą wandali” – tłumaczyła. Podkreśliła jednak, że „chociaż nie uszkodzono krzyży i symboli religijnych (sic!), to są to gesty niestosowne i nie do zaakceptowania”.
W sytuacji kiedy merostwo złożyło skargę na policji, Nathalie de Oliveira mówi jedynie, że jest zaskoczona.

– To naprawdę smutne. Cmentarz jest miejscem publicznym, chronionym tak samo jak inne miejsca. Tu zawsze są ludzie. To co się stało, jest wydarzeniem rzadkim, ale pozostaniemy czujni – zapewniała zastępca mera. Śledztwo prowadzi służba bezpieczeństwa komisariatu w Metzu.

Natomiast na południu Francji w Pirenejach Atlantyckich były systematycznie okradane plebanie. Od 2015 r. dokonano kradzieży w ośmiu domach parafialnych. Ostatnio doszło do tego w parafii Notre-Dame-dAbet de Puyoo. Wcześniej okradziono plebanie m.in w Lons, Bizanos, Peau, Mezere-Lezons i Lembeye. Po długim śledztwie policja zatrzymała bezdomnego 65-latka, który przyznał się do wszystkich kradzieży, wyznając, że miał szczególną słabość do kościołów i plebanii, bo „publika tych miejsc jest bardzo miła i życzliwa”.

Za: pch24.pl

Wieża Eiffla za kuloodporną szybą. Francja boi się zamachów!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy