Wicekanclerz Niemiec w ostrych słowach o radykalnym islamie. “Zero tolerancji”

0
13970

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel w ostrych słowach wypowiedział wojnę radykalnemu islamowi, który jest główną przyczyną zamachów terrorystycznych na terenie Niemiec i Europy.

To pierwszy raz, kiedy ważny niemiecki polityk otwarcie nawołuje do zamykania meczetów i wydalania z kraju fundamentalistycznych islamskich duchownych.

W tej kwestii powinno obowiązywać zero tolerancji. Należy zamykać salafickie meczety, rozwiązywać gminy i wydalać kaznodziejów wzywających do nienawiści. I to tak szybko, jak tylko możliwe – mówił w wywiadzie dla tygodnika “Der Spiegel”.

Sigmar Gabriel twierdzi, że nie chodzi o samą istotę religii, lecz o zagrożenia płynące z szerzeniem się ekstremizmu islamskiego na terenie RFN.

ZOBACZ: Niemcy postawili luksusowe domy dla imigrantów. Koszty? 13 tys PLN za metr kw.!!!

Ten, kto nawołuje do przemocy, nie podlega w Niemczech ochronie wyznania. Tu nie chodzi o islam, lecz o wrogów naszej demokracji tłumaczył.

– Jeżeli traktujemy tę walkę poważnie, musi ona być także walką kulturową […] Musimy zwiększyć spoistość społeczeństwa i zatroszczyć się o to, żeby całe dzielnice miast nie podupadały w wyniku zaniedbania, co prowadzi do radykalizacji mieszkańców. – dodaje.

Czy wpływowi niemieccy politycy zaczynają wreszcie mówić jak jest?

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here