Włochy: darmowe mieszkania socjalne dla… nielegalnych imigrantów - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Włochy: darmowe mieszkania socjalne dla… nielegalnych imigrantów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Władze włoskiego Tyrolu Południowego chcą przyznawać mieszkania socjalne już nie tylko migrantom cieszącym się oficjalnym statusem uchodźcy. Prawo do darmowego lokum mają mieć teraz także zwykli nielegalni imigranci.

Spośród dziesiątek tysięcy migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu napływających co roku do Włoszech status uchodźcy otrzymuje zaledwie około 5 procent osób. Większość to migranci ekonomiczni, którzy nie mają żadnej szansy na uzyskanie azylu, nawet jeżeli składają wszystkie odpowiednie wnioski.

Ten brak perspektywy azylowej nie odrzuca jednak emigrantów, bo Włosi, podobnie jak Niemcy, zasadniczo nie wydalają żadnych przybyszów, „tolerując” ich nielegalną obecność we własnych granicach.

Rząd Tyrolu Południowego zdominowany przez Południowotyrolską Partię Ludową (SVP) zdecydował 4. września, że dostęp do mieszkań socjalnych będzie zagwarantowany nie tylko dla oficjalnych uchodźców, ale także dla tych migrantów, których są azylantami – a zatem dopiero czekają na rozstrzygnięcie swojego wniosku.

Imigrant z Bangladeszu bestialsko zgwałcił w Rzymie młodą Finkę!

Tymczasem już obecnie zagraniczni przybysze są w Tyrolu Południowym uprzywilejowani pod względem dostępu do mieszkalnictwa socjalnego, otrzymując 55 procent wszystkich lokali. To przede wszystkim migranci z Afryki Północnej, Albańczycy, Pakistańczycy i Senegalczycy, ale także Rumuni czy Peruwiańczycy. Tymczasem około 90 procent ludności prowincji to Austriacy, Niemcy i Włosi.

Przekazywanie nielegalnym migrantom lokali socjalnych ma według tamtejszego rządu na celu odciążenie przepełnionych obozów dla uchodźców, co ma być zgodne z założeniami polityki migracyjnej postulowanej przez lewicowego premiera Włoch, Paolo Gentiloniego.

Tyrol Południowy to pierwsza włoska prowincja, która zdecydowała się na taki krok.

Źródło: unzensuriert.de, pch24.pl

Zobacz jak Norweska minister ds. migracji przekonała się na własnej skórze, czym jest islamska dyskryminacja! [WIDEO]

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,176FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy