Wzmocnienie niemieckiej gospodarki? Bezrobocie i życie na zasiłkach. - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Wzmocnienie niemieckiej gospodarki? Bezrobocie i życie na zasiłkach.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Niespełna 3 proc. uchodźców spoza Unii Europejskiej, spośród tych, którzy złożyli w Niemczech wniosek o azyl, podjęło pracę. Niemcy jednak nie rezygnują i sądzą, że za pięć lat połowa przybyszy będzie pracowała zarobkowo. By tak się stało nad Renem planowana jest dalsze inwestowanie w integrację.

Dane z Niemiec porażają. Z 1,2 mln osób spoza Unii Europejskiej, które złożyły w tym kraju wniosek o azyl, zaledwie 34 tys. podjęło pracę. Jak się okazało, przyjmowanie uchodźców ma też „pozytywny” oddźwięk na rynku – to stworzenie 60 tys. miejsc pracy dla Niemców… do obsługi uchodźców.

Jak poinformował Joachim Moeller, dyrektor Instytutu Badań Rynku Pracy i Zatrudnienia, wśród azylantów, którzy znaleźli pracę, większość stanowią Syryjczycy, Irakijczycy, Afgańczycy i Nigeryjczycy. Jak się okazuje, 406 tys. uchodźców zarejestrowało się w pośredniakach jako poszukujący pracy.

ZOBACZ: Ponad 80% imigrantów nie ma kwalifikacji zawodowych!

Moeller nie ukrywał, że mimo bardzo dobrej koniunktury w Niemczech „integracja uchodźców na rynku pracy będzie bardzo powolna”. – Jeżeli uda nam się po pięciu latach dać pracę 50 proc. z nich, będzie to wielkim sukcesem. Aby do tego doszło, Niemcy muszą jeszcze więcej zainwestować w integrację – dodał.

Uchodźcy, którzy podjęli pracę znaleźli zatrudnienie m.in. w hotelarstwie i gastronomii, usługach przemysłowych czy jako robotnicy najemni. Moeller nie ma złudzeń, że tylko nieliczni imigranci znajdą pracę w dobrze płatnych sektorach gospodarki, jak np. w przemyśle samochodowym.

Na uchodźcach – w pewien sposób – skorzystali Niemcy, dla których stworzono 60 tys. miejsc pracy do wykonywania zadań związanych z szeroko pojętą obsługą uchodźców. Biorąc pod uwagę koszt całej operacji, trudno mówić tu o sukcesie.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,226FaniLubię
17,873ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy