Zdjęcie poglądowe.
w

ZA WASZE PIENIĄDZE; 60 tys. zł. na wylot grupy 15 posłów do Antalya w południowej Turcji na międzyparlamentarny mecz piłki nożnej

Kilka dni temu na jaw wyszło zamiłowanie niektórych sędziów Sądu Najwyższego do organizowania sobie zagranicznych podróży służbowych w co odleglejsze regiony świata. Kierunki takie jak Tajlandia, Korea Południowa czy Chiny mogą z pewnością wzbudzać pewne wątpliwości o zasadność takich podróży. A co z posłami? Okazuje się, że nie są wiele gorsi. Nasi parlamentarzyści latali w 2016 r. do Australii, Meksyku, Chin, Kenii czy Tanzanii. Najbardziej szokująca była jednak podróż 15 posłów do Turcji, aby wziąć udział w “międzyparlamentarnym meczu piłki nożnej”.

Zgodnie z danymi Kancelarii Sejmu w 2016 roku nasi posłowie odbyli łącznie 680 zagranicznych delegacji. Kosztowały one w sumie blisko 3 mln zł. Poseł posłowi nie równy. Jest całkiem spora grupa parlamentarzystów, którzy w ubiegłym roku nigdzie nie latali za nasze pieniądze. Są też i tacy, którzy zaliczyli kilka podróżny na dość egzotycznych kierunkach.

OBURZAJĄCE! Zobacz ile Misiło i Nitras wydali w ciągu roku na przeloty! Z PUBLICZNYCH pieniędzy oczywiście!

Tak jak w przypadku sędziów Sądu Najwyższego, tak i w przypadku posłów pojawiła się delegacja do Korei Południowej (2 posłów) czy Chin (łącznie 13 posłów). Nasi posłowie odwiedzali również USA (łącznie 26 podróży w tym kierunku), Austrialię, Meksyk, Kenię czy nawet egzotyczną Tanzanię.

Kopanie w gałę za hajs podatnika

Osobiście najbardziej mnie zszokowała podróż parlamentarnej drużyny piłkarskiej, czyli grupy 15 posłów (chyba ze wszystkich partii politycznych) do Antalya w południowej Turcji, aby wziąć udział w “międzyparlamentarnym meczu piłki nożnej”. Koszt tej wycieczki to blisko 60 tys. zł. Oczywiście za wszystko zapłacili polscy podatnicy.

Za: niewygodne.info.pl

Sławomir Nitras w 10 miesięcy wydzwonił 30 732 zł z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY! Szczecińska Platforma w pełnej krasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ojciec jest matką, a matka ojcem. „Zmiennoseksualni” wychowują syna bez określania jego płci

Tusk już w wieku 62 lat będzie mógł pobierać 23 tys. zł emerytury. Wiek emerytalny w Brukseli zaczyna się od 58 lat (!)