w

Dariusz Matecki demaskuje unijną dyrektywę: Kto na tym zarobi? Niemiecki przemysł

Fot. Twitter

Dariusz Matecki za pośrednictwem swojego Twittera odniósł się do unijnej dyrektywy przegłosowanej we wtorek przez Parlament Europejski. Przypomnijmy, że według nowych przepisów od 2028 roku nie będzie można w nowych budynkach stosować m.in. kotłów gazowych, a UE zmusi do montowania bardzo drogich pomp ciepła. Polityk Solidarnej Polski zdemaskował, kto tak naprawdę na tym zarobi, pokazując jak wiele niemieckich firm zajmuje się produkcją wskazanych urządzeń.

– Dimplex, Vaillant, AIT Deutschland, Bosch, Brötje, Remeha, Wärmepumpen, Weishaupt, Stiebel Eltron, Viessmann. Dwie rzeczy, które łączą te firmy? Produkują pompy ciepła oraz są niemieckimi firmami. Wczoraj Parlament Europejski przyjął dyrektywę – od 2028 w nowych budynkach nie będzie można instalować kotłów gazowych. Kto na tym zarobi? Niemiecki przemysł. – zaznaczył Matecki.

– Niemcy miały być gazowym hubem dzięki Nord Stream, miały zarabiać potężne pieniądze na rosyjskim gazie. W tym celu między innymi przejmowano liczne elektrociepłownie w Polsce. UE dopłacała mieszkańcom, ze wspólnych pieniędzy, do wymiany na nowe piece gazowe. Dziś wektor się zmienił, dziś nakazują instalować pompy ciepła, a miliardy popłyną szerokim strumieniem do niemieckich firm. – dodał szczeciński radny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Kaleta o dyrektywie unijnej: Ktoś kto nie wyda ogromnych pieniędzy na pompę ciepła, zapłaci gigantyczny podatek [WIDEO]

Marcin Romanowski: Kryzys autorytetów i wartości ma zbrodnicze konsekwencje