Głośnio domagał się przyjazdu uchodźców do swojego miasta. W latach 2001 - 2015 przyjął zaledwie 3 rodziny! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

Głośnio domagał się przyjazdu uchodźców do swojego miasta. W latach 2001 – 2015 przyjął zaledwie 3 rodziny!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zasłynął ostatnio chęcią przyjęcia do swojego miasta syryjskich sierot wraz z rodzinami (media zrobiły z tego fake-ową aferę “10 sierot”). Pomijając szczerość intencji, skupmy się przez chwilę na faktach. Okazuje się, że w latach 2001 – 2015 zarządzany przez niego Sopot zdołał przyjąć 3 rodziny – jedną z Kazachstanu (2002), drugą z Gruzji (2011) oraz trzecią z Ukrainy (2015). Pytanie – skoro przez 14 lat Karnowski był w stanie dać wikt zaledwie dla trzech rodzin, to czy nagle znalazłby miejsce dla uchodźców z Syrii?

Generalnie nie mam nic przeciwko, jeśli jakiś lokalny włodarz decyduje się przyjąć do swojego miasta i opłacić z budżetu samorządowego uchodźców z regionu ogarniętego działaniami wojennymi. Słuszne to i chwalebne, tym bardziej jeśli ma poparcie lokalnej społeczności.

Problem z Jackiem Karnowskim polega na tym, że jego prawdziwe intencje w zakresie uchodźców z Syrii mogły mieć charakter czysto polityczny, a nie humanitarny. Szczególnie, gdy popatrzymy na to, co działo się później (fake-owa afera z “10 sierotami”) oraz przede wszystkim na to, co działo wcześniej, zanim prezydent Sopotu ogłosił publicznie chęć przyjęcia syryjskich uchodźców.

Więcej:

Okazuje się, że w latach 2001 – 2015 zarządzany przez niego Sopot zdołał przyjąć zaledwie 3 rodziny – jedną z Kazachstanu (2002 r.), drugą z Gruzji (2011 r.) oraz trzecią z Ukrainy (2015 r.). Trzy rodziny w ciągu 15 lat to bardzo niewiele. Stąd zasadnym wydaje się być pytanie – czy nagła chęć przyjmowania uchodźców z Syrii (a przypomnijmy, że wojna toczy się tam od 2011 roku) nie była przypadkiem podyktowana względami bieżącej walki politycznej w Polsce?

Artykuł za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,831FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy