w ,

Nitras chwali Merkel za przepisową jazdę. Sam miewał z tym problemy!

Za: TVP INFO

Poseł Sławomir Nitras pochwalił na swoim Facebooku Angelę Merkel za przepisową jazdę po ulicach Warszawy. Zdaniem polityka polscy przedstawiciele władz powinni brać przykład z kanclerz Niemiec. Problem w tym, że poseł PO sam znany jest z ekscesów na drodze.

– Tu jest pani kanclerz, tu jest jej samochód – głos posła Nitrasa słychać w tle nagrania, jakie zrobił swoim smartfonem. Poseł PO wrzuca do internetu wiele nagranych przez siebie filmów komentujących rzeczywistość.

Ten wychwalający kanclerz Angelę Merkel i jej przepisową jazdę jest jednym z nich. – Niemieccy politycy jadąc kolumnami jeżdżą przepisowo. Dedykuję to wszystkim polskim VIP-om, którzy korzystają ze służbowych aut – powiedział.

Polityk zdaje się zapomniał lub nie wiedział, że za prędkość jazdy zagranicznych gości po polskich drogach odpowiadają polskie służby. Potwierdził to w rozmowie z TVP Info kpt. Grzegorz Bielski z Zespołu Komunikacji Medialnej i Społecznej BOR. – Odpowiedzialność za to spoczywa po stronie przyjmującej – powiedział.

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI O NITRASIE:

W 2006 roku doprowadził do wypadku

W internecie można znaleźć artykuły opisujące problemy posła. „Jak poseł Nitras rozbił cudze auto”, „Europoseł PO Sławomir Nitras zatrzymany przez policję” – to tytuły tylko niektórych z nich. Chodzi o zdarzenie z 2006 roku, kiedy to prowadząc służbowy pojazd swojego kolegi Michała Łuczaka, Nitras doprowadził do wypadku. – Jechałem zbyt szybko, nie dostosowałem prędkości jazdy do warunków panujących na drodze – tłumaczył.

W 2009 roku otrzymał pouczenie od niemieckiej policji, gdy na autostradzie na wstecznym biegu jechał do ominiętego zjazdu z trasy. Tym razem obyło się bez mandatu. Podobnie konsekwencji prawnych uniknął w 2012 roku, gdy na odcinku al. Wojska Polskiego w Szczecinie przekroczył prędkość o 51 km. Ochronił go wtedy immunitet. Pytany przez TVP Info o swoje drogowe ekscesy, nie chciał sprawy komentować.

Artykuł prasowy za: TVP INFO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska nietolerancyjna? Zobacz jak się u nas bawią chasydzi [WIDEO]

Brytyjka chciała przekonać się, czy jej rodzinne miasto jest opanowane przez muzułmańskich ekstremistów. To, co zobaczyła, przeszło jej najśmielsze oczekiwania… [WIDEO]