w

Patryk Jaki: W strategii niemieckiej Polska to państwo, które ma być skolonizowane [WIDEO]

Patryk Jaki wypowiedział się na antenie TVP INFO w temacie kolejnych prób blokowania środków dla Polski. Odniósł się on do strategii niemieckiej, która jego zdaniem od lat opiera się na tym, by nasza gospodarka była słaba. Zdaniem europosła taka sytuacja pozwala naszym zachodnim sąsiadom na dominację i robienie interesów kosztem Polaków.

– W strategii niemieckiej od dawna Polska była państwem, które ma być instytucjonalnie i gospodarczo skolonizowane i dopóki nie “fika” i jest słabe, to jest idealnym partnerem.Dlatego Niemcy mogą tam wciskać te wszystkie swoje Lidle i inne produkcje. Przypomnę, że Polska jest partnerem niemieckim nr 3 lub 4, a cała Grupa Wyszehradzka jest nr 1 partnerem gospodarczym. Tak Niemcy zdominowały gospodarczo Polskę i kiedy Polska się z tego uwalnia, kiedy chce budować swoją podmiotowość polityczną, to niszczy to ich cały, wieloletni scenariusz. – powiedział Patryk Jaki.

– Co więcej, ich cała wieloletnia strategia była oparta na współpracy z Rosją, gdzie pomiędzy Niemcami, a Rosją nie ma żadnego kraju, ani żadnego obszaru, który miałby samodzielny głos polityczny. Dla Niemców najgorszym możliwym rozwiązaniem jest zwycięstwo Ukrainy i budowa polsko-ukraińskiego porozumienia. Burzy bowiem to ich strategię. To jest ich najgorszy sen, ponieważ jeśli coś takiego się wydarzy, to okaże się że zamiast liczyć się tylko z Rosją – jak było dotychczas w Europie – będą musieli się liczyć z jeszcze jednym podmiotem, jakim jak Polska, który do tej pory traktowali jako swój. – dodał europoseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Matecki: Kiedy Niemcy ostatnio uczyli nas praworządności, to zamordowali kilka milionów ludzi

Janusz Kowalski: Platforma Obywatelska to partia postkomuny [WIDEO]