Piosenki Świąteczne - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

Piosenki Świąteczne

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Piosenki Świąteczne podobnie jak Kolędy są dzisiaj obecne we wszystkich polskich domach. Nawet tradycjonaliści, którzy, którzy uznają jedynie staropolskie kolędy za dopuszczalne w okresie Świąt Bożego Narodzenia są dzisiaj otoczeni muzyką świąteczną. Piosenki świąteczne w przeciwieństwie do kolęd nie opowiadają o stajence, o dzieciątku Jezus, o Maryi i Józefa ani o Trzech Królach – tematem przewodnim ich tekstów są świeckie symbole świąteczne takie jak Święty Mikołaj, choinka, śnieg, wspólne rodzinne spotkania. Piosenki świąteczne stały już na tyle nieodłączną częścią naszym Świąt, że kiedy pewnego roku Coca Cola zrezygnowała z swojej najpopularniejszej świątecznej reklamy “Coraz bliżej święta” w Polsce zawrzało i pojawiła się internetowa fala oburzenia na Coca Colę. Takie przeboje jak “Bo kto wie”, “Jest taki dzień”, “Białe Święta” czy “Na święta kolęda dwóch serc” są obecnie równie popularne jak zwykłe kolędy. Lecą w telewizji, radiu oraz w podczas zakupów w supermarketach – jak dla mnie są bardzo dobrym dodatkiem do kolęd. Polacy o tyle potrafili zachować swoje tradycje, że dla nas, zawsze ważniejsze będą kolędy, jest to przeciwieństwo do takich narodów jak Włosi czy Francuzi, którzy odchodzą od tradycyjnego śpiewania o religii a przyjmują do swoich krajów tłumaczone teksty angielskich piosenek świątecznych. Po więcej zapraszam: Piosenki Świąteczne oraz Piosenki Świąteczne dla Dzieci.

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt! za: florbalki.pl/

Playlista Piosenek Świątecznych


YouTube responded with an error: Access Not Configured. YouTube Data API has not been used in project 953693436516 before or it is disabled. Enable it by visiting https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/overview?project=953693436516 then retry. If you enabled this API recently, wait a few minutes for the action to propagate to our systems and retry.

W krajach Europy Zachodniej piosenki świąteczne są znacznie bardziej spopularyzowane, jest ich bardzo wiele, w każdym języku rozwinęły się inne piosenki, jeśli macie ochotę posłuchać kolęd w innych językach zapraszam: Angielskie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne, Czeskie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne, Duńskie Kolędy i Piosenki Świąteczne, Fińskie Kolędy i Piosenki Świąteczne, Francuskie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne, Greckie Kolędy i Piosenki ŚwiąteczneHiszpańskie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne, Holenderskie Kolędy i Piosenki ŚwiąteczneNiemieckie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne, Norweskie Kolędy i Piosenki Świąteczne, Portugalskie Kolędy i Piosenki Świąteczne, Rosyjskie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne, Słowackie Kolędy i Piosenki Świąteczne, Szwedzkie Kolędy i Piosenki Świąteczne, Włoskie Kolędy,  i Piosenki Świąteczne.

Piosenki Swiateczne
Piosenki Swiateczne

Teksty Polskich Piosenek Świątecznych:


[column col=”1/2″]Z kopyta kulig rwie – Skaldowie
Jest taki dzień
Hej Ludzie, Idą Święta – Varius Manx
W grudniową noc – Lady Pank
Bo kto wie – De Su
Ten zimowy czas – Roan
Magia Świąt – Gosia Andrzejewicz
Na święta kolęda dwóch serc
Bo Mikołaj jedzie tu znów[/column]
[column col=”1/2″]Święty czas
Coraz bliżej święta
Białe Święta
Kolęda płynie z wysokości
Wielkie świąteczne całowanie
Na całej połaci śnieg
Chcę z Tobą spędzić święta
Bardzo cicha noc[/column]

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,168FaniLubię
17,897ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy