Gościem redaktora Roberta Mazurka na antenie Radia RMF FM był poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla. W odpowiedzi na przytoczone przez prowadzącego, szokujące statystyki sondy – które dobitnie świadczą o historycznej ignorancji jego rodaków, polityk wzruszył tylko ramionami – nie wykazując przesadnego zainteresowania. Na pytanie o reparacje, Galla jasno określił, że temat reparacji jest… tematem zamkniętym.
– Niespełna 5%, czyli co dwudziesty Niemiec uważa, że ich ofiarami w czasie II wojny światowej byli Polacy. Niespełna co dwudziesty Niemiec… – gorzko podkreślił Mazurek.
– No i? – zdobył się na lakoniczną odpowiedź wyraźnie niewzruszony Galla.
Robert Mazurek:
Niespełna 5% Niemców uważa, że ofiarą Niemców w czasie II wojny światowej byli PolacyPoseł mniejszości niemieckiej:
No i?— Samuel Pereira (@SamPereira_) January 31, 2023

![Mariusz Kałużny: Rządy Platformy Obywatelskiej to niebezpieczeństwo dla Polski [WIDEO]](https://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/Mar-Kaluzny-1.jpg)

![Ozdoba o ustawie wiatrakowej: Jeżeli coś przepisujecie z języka niemieckiego, to najpierw sprawdźcie, kto jest tłumaczem [WIDEO]](https://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/Ozdoba-Jacek-1-2-350x250.jpg)

![Sebastian Kaleta: Zawsze gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość, wskaźnik bezrobocia spadał [WIDEO]](https://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/Kaleta-Seba-123-1-350x250.jpg)











