Rafał Wiechecki: rząd PiS planuje uderzenie w tzw. klasę średnią, drobnych i średnich przedsiębiorców! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Rafał Wiechecki: rząd PiS planuje uderzenie w tzw. klasę średnią, drobnych i średnich przedsiębiorców!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Rafał Wiechecki – poseł na Sejm V kadencji i były minister gospodarki morskiej skomentował na Facebooku pomysł rządu Beaty Szydło dotyczący wprowadzenia w Polsce tzw. “jednolitego podatku”:

“Tzw. jednolity podatek oznacza wg. rządu likwidację podatku liniowego – 19% PIT – dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, czyli takich jak ja i 400 tys. innych podatników, co oznacza, że rząd spodziewa się od nas dodatkowych 17 miliardów złotych podatku, a ponadto rząd planuje zlikwidowanie wspólnego rozliczania z małżonkiem i wszelkich ulg podatkowych, a obecnie podatnicy rozliczający się liniowo nie mogli rozliczać się z małżonkiem i korzystać z ulg, taka była cena za liniowy, a po zmianach będąc w skali podatkowej, również nie będą tego mogli robić, ponieważ rząd taką możliwość zablokuje, do tego zachęta, aby zakładać niestabilne spółki z o.o., gdyż tam jest 15% CIT.

Nie wiem, czy to zamierzone działanie rządu, czy też nie, ale dla mnie to uderzenie w tzw. klasę średnią, drobnych i średnich przedsiębiorców, którzy ciężko pracując, tworzą dobrobyt każdego narodu. Gdzie indziej takie osoby są stawiane za wzór, a w Polsce idzie w kierunku ich zniszczenia, choć nadal to dopiero niewielka grupa osób, będąca na tzw. dorobku.

Powstanie szara strefa, uciekanie z firmami za granicę, nawet nie do Wlk. Brytanii, ale już na Czechy, Słowację, czy do Rumunii i drapieżna optymalizacja podatkowa np. po co płacić dochodowy, lepiej wziąć samochód w leasing i nie płacić podatków, tutaj przykład legalnej optymalizacji, ale wielu wolało płacić podatki, niż kupować niepotrzebne zabawki/dobra. Teraz może się to zmienić.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy