Rząd w Paryżu nacjonalizuje największą francuską stocznie, by zablokować jej przejęcie przez Włochów. To się nazywa euro-hipokryzja! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Rząd w Paryżu nacjonalizuje największą francuską stocznie, by zablokować jej przejęcie przez Włochów. To się nazywa euro-hipokryzja!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– “Liberalizm, Europa, wszystko pięknie, ale najważniejsze są strategiczne interesy Francji” – tak francuska telewizja BFM skomentowała decyzję rządu Francji o “tymczasowym upaństwowieniu” stoczni STX France w Saint Nazaire, by zapobiec jej przejęciu przez włoską spółkę. A teraz spróbujmy sobie wyobrazić w jaką histerię wpadłaby Bruksela, gdyby rząd w Warszawie podjął decyzję o “tymczasowej nacjonalizacji” któregoś polskiego przedsiębiorstwa, aby zablokować jego przejęcie np. przez niemiecki kapitał.

Stocznia STX France w Saint Nazaire to największa stocznia na terytorium Francji. Jeszcze w kwietniu b.r. rząd prezydenta Francois Hollande’a zgodził się na jej sprzedaż. Nabywcą okazała się być kontrolowana przez włoski skarb państwa spółka Fincantieri.

ZOBACZ: Niemcy i Rosjanie zablokowali gazoport w Świnoujściu! Nord Stream=Ribbentrop-Mołotow?

W maju nowy prezydent Francji, Emmanuel Macron, zapowiedział chęć renegocjacji umowy, na podstawie której stocznie w Saint Nazaire nabyła włoska spółka Fincantieri. Rząd w Paryżu od słów przeszedł do czynów. – “Podjęliśmy decyzję o egzekucji prawa państwa do pierwokupu STX” – poinformował francuski minister gospodarki Bruno Le Maire. W praktyce chodzi o decyzję o przymusowej nacjonalizacji tej stoczni, tak aby zablokować jej przejęcie przez Włochów na mocy porozumienia z kwietnia.

A teraz spróbujmy sobie wyobrazić reakcję Brukseli, gdyby podobną decyzję wobec polskiego przedsiębiorstwa podjął rząd w Warszawie. Zakładam, że wycie eurokratów byłoby tym większe, gdyby okazało się, że nacjonalizowana jest firma, na którą chrapkę miał np. niemiecki kapitał.

Za: niewygodne.info.pl

Jan Olszewski opowiada jak PO wyprzedała polskie stocznie aby niemieckie mogły lepiej funkcjonować!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy