w

Rzepliński skarży się w niemieckich mediach: „Chcą nas odsunąć od Europy!”

Najgorszy sort Polaków znowu daje o sobie znać niszcząc wizerunek Polski za granicą. – Chcą nas odsunąć od Europy, bo nie są w stanie jej zrozumieć – mówi w obszernym wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung”, o rządzie PiS, prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. Niemiecka gazeta pisze o Rzeplińskim, że stał się „symbolem protestu przeciwko rządowi, który otwarcie odrzuca podział władz”.

Rzepliński jest osobą, która w opinii wielu Polaków (również w mojej) jest uosobieniem wszystkiego co było złe w rządach PO/PSL, jest instytucją, która ma nie dopuścić do realnych zmian w Polsce i za wszelką cenę powodować wewnętrzny konflikt w naszym kraju. Jest on od lat powiązany z Platformą Obywatelską, która przez osiem lat realizowała interesy niemieckie w Polsce. Jest on na tyle umaczany w powstanie III RP, że być może ukrywa morderców ks. Jerzego Popiełuszki?! Zobacz sejmowy stenogram z 2005 roku!

– Kaczyński i jego poplecznicy wierzą w szaloną ideę nieliberalnej demokracji. Chcą nas odsunąć od Europy, bo nie są w stanie jej zrozumieć – stwierdza prezes TK.

Rzepliński na pytanie niemieckiego, lewicowego portalu „Zeit Online”, czy premier Beatę Szydło można „zmusić” do publikacji wyroku, odpowiada, że nie. Zapewnia przy tym, że nie zgodzi się, by to premier Szydło mówiła, co jest w Polsce prawem, a co nie. Rzepliński twierdzi też, że rząd doprowadza do prawnej anarchii, w której nikt nie wie, co właściwie jest prawem, a co nie.

Andrzej Rzepliński poszedł w ślady polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i skarży się na Polskę w europejskich mediach. Zapomina, że własnego gniazda nie można kalać. Warto zacytować mu niedawne słowa „Liroya” wypowiedziane w twarz politykierom z PO„Wyborcy surowo to ocenią ponieważ nikt nie będzie szanował tego, że osłabiacie kraj! Ja wychowałem się na ulicy i tam rządzi jedna ważna rzecz, która dotyczy wszystkich obywateli, a większość z was o tym zapomniała. Skarżenie się, donoszenie na innych wiąże się z bardzo jednoznaczną odpowiedzią! Takich rzeczy się nie robi! (…) Straciliście w ogóle poczucie rzeczywistości!”

Źródła: telewizjarepublika.pl – polskaracjastanu.com

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Raper Piotr Liroy-Marzec zaorał politykierów PO! „Nie donosi się na swój kraj!”

„Polska to nasz sojusznik!” | Białorusini o Polsce w sondzie na ulicach Mińska (WIDEO!)