Rzepliński skarży się w niemieckich mediach: “Chcą nas odsunąć od Europy!”

3
1816

Najgorszy sort Polaków znowu daje o sobie znać niszcząc wizerunek Polski za granicą. – Chcą nas odsunąć od Europy, bo nie są w stanie jej zrozumieć – mówi w obszernym wywiadzie dla “Sueddeutsche Zeitung”, o rządzie PiS, prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. Niemiecka gazeta pisze o Rzeplińskim, że stał się „symbolem protestu przeciwko rządowi, który otwarcie odrzuca podział władz”.

Rzepliński jest osobą, która w opinii wielu Polaków (również w mojej) jest uosobieniem wszystkiego co było złe w rządach PO/PSL, jest instytucją, która ma nie dopuścić do realnych zmian w Polsce i za wszelką cenę powodować wewnętrzny konflikt w naszym kraju. Jest on od lat powiązany z Platformą Obywatelską, która przez osiem lat realizowała interesy niemieckie w Polsce. Jest on na tyle umaczany w powstanie III RP, że być może ukrywa morderców ks. Jerzego Popiełuszki?! Zobacz sejmowy stenogram z 2005 roku!

– Kaczyński i jego poplecznicy wierzą w szaloną ideę nieliberalnej demokracji. Chcą nas odsunąć od Europy, bo nie są w stanie jej zrozumieć – stwierdza prezes TK.

Rzepliński na pytanie niemieckiego, lewicowego portalu “Zeit Online”, czy premier Beatę Szydło można “zmusić” do publikacji wyroku, odpowiada, że nie. Zapewnia przy tym, że nie zgodzi się, by to premier Szydło mówiła, co jest w Polsce prawem, a co nie. Rzepliński twierdzi też, że rząd doprowadza do prawnej anarchii, w której nikt nie wie, co właściwie jest prawem, a co nie.

Andrzej Rzepliński poszedł w ślady polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i skarży się na Polskę w europejskich mediach. Zapomina, że własnego gniazda nie można kalać. Warto zacytować mu niedawne słowa “Liroya” wypowiedziane w twarz politykierom z PO„Wyborcy surowo to ocenią ponieważ nikt nie będzie szanował tego, że osłabiacie kraj! Ja wychowałem się na ulicy i tam rządzi jedna ważna rzecz, która dotyczy wszystkich obywateli, a większość z was o tym zapomniała. Skarżenie się, donoszenie na innych wiąże się z bardzo jednoznaczną odpowiedzią! Takich rzeczy się nie robi! (…) Straciliście w ogóle poczucie rzeczywistości!”

Źródła: telewizjarepublika.pl – polskaracjastanu.com

Komentarze:

komentarzy

3 COMMENTS

  1. Cytuję “chcą nas odsunąć od Europy bo nie są w stanie jej zrozumieć” Czy ktoś ma jakiś racjonalny pomysł jak zrozumieć tolerowanie gwałtów i wszystkich przestępstw, terroryzmu nawoływania do mordu i nienawiści do nas chrześcijan oraz jawnego plucia i pogardy na naszą kulture i życie codzienne. Ja wam powiem, że takiej o takiej Europie się nie chce słyszeć a co dopiero próbować ją rozumieć… Niemcy po raz trzeci w historii destabilizuja całą Europę i prowadzą nas ku wojnie. Podbili Europe bez wystrzału doszczętnie ograbiły np Grecja czy Polskę którą teraz tracą i o to cały szum. Unia się rozpada bo świetny pomysł gospodarczy przerodził się w chciwość jednostki. Desperacko próbują to ratować w naszym przypadku wykorzystując taką szmate jak Rzeplinski który wiadomo jest komunista i zrobi wszystko żeby bronić cudzych interesów w imię własnych korzysci… Za bardzo się rozpisałem podsumowując chce dożyć czasów jak ich powywieszają a zwłoki wrzucili do szamba i zasypali wapnem. Aby właśnie ich wyklnąć z naszej historii tak jak oni próbowali zrobić naszym bohaterom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here