Niemiecki polityk żąda obcięcia Polsce wszelkich dotacji i wyrzucenia z UE! Oto skutki polityki Petru-Schetyny! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Niemiecki polityk żąda obcięcia Polsce wszelkich dotacji i wyrzucenia z UE! Oto skutki polityki Petru-Schetyny!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Manfred Weber, szef Europejskiej Partii Ludowej (EPP), zaapelował w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutchlandfunk o większe zaangażowanie w sprawie sytuacji politycznej w Polsce. Jego zdaniem działania Komisji Europejskiej i posłów Parlamentu Europejskiego, to zbyt mało. Potrzebne jest wsparcie Rady Europejskiej i kolejnych państw członkowskich UE, by polityka karania była skuteczniejsza.

Przewodniczący EPP stwierdził, że Polska jest od ponad roku ogarnięta antyrządowymi protestami, w których czynnie uczestniczy ponad „milion ludzi”. W jego opinii polski rząd nie wykonał zaleceń europejskich instytucji dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, a przegłosowane zmiany są mydleniem oczu i nie mają nic wspólnego z praworządnością. – Sytuacja w Polsce daje powody do zaniepokojenia i nie jest do zaakceptowania – powiedział niemiecki polityk.

Weber wymienia sposoby, które jego zdaniem skutecznie przywrócą Polskę na odpowiednie tory. Zachęca do politycznego napiętnowania wschodniego sąsiada oraz obcięcia mu wszelkich dotacji. Jeśli to nie pomoże, wówczas należy domagać się rozpatrzenia Artykułu 7 Traktatu UE, czyli de facto wykluczenia Polski z europejskiej wspólnoty.

 A w tym samym czasie u naszego zachodniego sąsiada:

Za: pch24.pl, źródło: polityce.pl, deutschlandfunk.de

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,731FaniLubię
18,062ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy