Autor: Starscream (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons
w

Represjonowani przez komunę apelują: pozbawić przywilejów milicjantów i wojskowych z PRL

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach wystosowało apel do szefów MON oraz MSWiA. Opozycjoniści prześladowani przez komunistyczną dyktaturę chcą, by wszelkich przywilejów pozbawieni zostali PRL-owscy wojskowi i funkcjonariusze milicji, którzy „zhańbili mundur”.

„Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z wnioskiem o pozbawienie wszelkich przywilejów, w tym emerytalno-rentowych, wszystkich osób w polskich mundurach żołnierza polskiego i policji państwowej, którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, a także skazanych prawomocnymi wyrokami sądowymi za zbrodnie przeciwko ludzkości” – piszą w piśmie skierowanym do Mariusza Błaszczaka i Joachima Brudzińskiego, Janusz Olewiński (przewodniczący) oraz Ryszard Piekart (sekretarz Stowarzyszenia).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Platforma Obywatelska podejmuje próby ZABLOKOWANIA DEKOMUNIZACJI ulic i likwidacji pomników wdzięczności dla Armii Czerwonej!

Twórcy apelu uważają, że pozbawienie komunistycznych mundurowych tylko części przywilejów nie jest wychowawcze, podobnie jak nie jest uzasadnione moralnie wypłacanie świadczeń przez Państwo Polskie tym, którzy „przez lata pracowali jako najwyższej kategorii przestępcy i zdrajcy” – informuje „Nasz Dziennik”.

„Z tytułu szkodliwej, złej, niemoralnej i przestępczej działalności nie mogą z opieki Państwa Polskiego korzystać także ich rodziny” – zauważa cytowane przez „ND” Stowarzyszenie. Oczekuje ono pozbawienia stopni wojskowych służących komunizmowi, ale również zwraca uwagę na problem świadczeń dla ich krewnych.

„Zły przykład wspierania antypolskiej działalności mógłby skłonić i innych (np. pospolitych przestępców czy kolejnych zdrajców) do domagania się, by i im przyznane zostały świadczenia emerytalno-rentowe” – podkreślają antykomunistyczni opozycjoniści.

Źródło: „Nasz Dziennik”, pch24.pl

https://prawicowyinternet.pl/jaruzelski-byl-komunistycznym-zbrodniarzem-dlatego-stopien-szeregowca-jest-dla-niego-adekwatny/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemiecki Volkswagen musi przywrócić do pracy podejrzanego o terroryzm salafitę!

To on trzęsie całą Europą, mimo iż nikt na niego nie głosował i nie ma żadnego demokratycznego mandatu